Сенат Румунії підтримав передачу Україні системи Patriot

Верхня палата румунського парламенту, Сенат, у понеділок, 2 вересня, схвалила урядовий законопроєкт про передачу Україні зенітно-ракетного комплексу Patriot. Про це пише «ЄП» із посиланням на Digi24.

За урядовий законопроєкт про передачу Україні системи ППО проголосував 101 румунський сенатор, 13 висловилися проти і ще два - утрималися.

Голова комітету з питань оборони Сенату Румунії Ніколета Паулюк висловила сподівання, що до кінця цього тижня законопроєкт також пройде нижню палату - Палату депутатів, за якою останнє слово в ухваленні законопроєктів.

Паулюк наголосила, що передача зенітно-ракетного комплексу Patriot «не означає, що Румунія залишиться без захисту», бо Бухарест має ще сім таких комплексів, два з яких уже експлуатуються, ще два - прийняли на озброєння, і ще три - незабаром прибудуть.

Нагадаємо, Румунія вирішила передати Україні свою систему Patriot ще в червні.

Як повідомлялося, раніше, 2 вересня, коаліційний уряд Румунії схвалив законопроєкт, який дає змогу передати Україні одну з двох діючих систем протиракетної оборони Patriot. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
02.07.2025
10:00

Щоденник матері 18-річного добровольця: стосунки «місцеві – військові» й «жінки – чоловіки»

Останнім часом з’явилась якась мерзотна тенденція писати в пабліках про те, що деякі дівчата/жінки, мовляв, виходять заміж за молодих штурмовиків аж по тричі: одного поховають, виплату отримають, за другого підуть…
Світ
01.07.2025
17:00

«Населення «Великого Донбасу» скоротилося втричі». Російські ЗМІ про Україну

...Я впевнена, що український народ в більшості своїй все правильно розуміє. Це завжди був братський народ. Вони прокинуться, вони прокинуться. Вони прокинуться і дадуть адекватну оцінку всьому, що відбувалося і відбувається.
Світ
30.06.2025
22:45

"Нарешті президент США, здається, позбувся наївної ілюзії". Медіа про "українські" заяви і дії адміністрації Трампа

Найбільш прикро, що на саміті не обговорювали нагальну потребу у продовженні військової підтримки України. Також вперше з часу російського вторгнення більше трьох років тому у підсумковому комюніке не було засуджено агресію Владіміра Путіна.
Всі статті