"Себе евакуювали" – окупанти кидали напризволяще місцеве населення, забираючи в нього човни. І жалкують лише про "шмотки" – перехоплення ГУР

Російські окупанти визнають, що кидали напризволяще місцеве населення на півдні України під час підтоплення, забираючи в людей човни заради власного порятунку. Про це свідчить перехоплення розмови російського військового з дружиною, опубліковане Головним управлінням розвідки (ГУР) Міноборони України 10 червня.

"Ми себе тільки евакуювали", – каже чоловік.

Він також розповідає про затоплення позицій після підриву Каховської ГЕС й визнає, що росіяни відбирали човни в місцевого населення.

Військовий також визнає, що стрімкий підйом води став несподіванкою, адже їх завчасно попередили, що великої повені не буде: "Сказали, що вода не підніметься сильно. Тому ми речі не збирали. Потім вже як сильно притисло, швидко – всі все рятуйте".

Діалог свідчить, що єдине, про що в цьому випадку жалкують окупант із дружиною – те, що не вдалося врятувати "шмотки".

"Чергове підтвердження зумисного підриву окупантами греблі на Каховській ГЕС", – пише ГУР.

Раніше повідомлялось, що наразі під загрозою зникнення 30% природно-заповідного фонду Херсонської області внаслідок підриву Каховської ГЕС.

Статті

Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

"Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну". Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Всі статті