СБУ затримала чиновника у Миколаєві, який очолював російську агентуру у місті (ФОТО)

У Миколаєві контррозвідка Служби безпеки України затримала місцевого чиновника, який займався організацією агентурної групи спецслужб РФ. Про це 21 жовтня повідомляє прес-служба СБУ.

"Встановлено, що зловмисник "здавав" ворогові персональні дані військовослужбовців Збройних Сил України, СБУ, співробітників Національної поліції та обласної прокуратури. Також передавав рашистам списки загиблих українських захисників", - повідомляють представники відомства.

Також зрадник збирав дані про розташування та маршрути переміщення наших воїнів на території регіону. У його завдання входило й інформування російських "кураторів" про роботу об'єктів критичної інфраструктури Миколаєва та закриті питання, які обговорювалися під час нарад у міській раді.

"Чиновник намагався залучити до розвідувально-підривної діяльності двох своїх підлеглих та ще двох жителів міста, серед яких старший оперуповноважений районного управління поліції", - додає СБУ.

Потенційні агенти мали прокремлівські погляди та неодноразово підтверджували це у своїх соціальних мережах. Під час обшуків у чиновника вилучили конспіративне листування з "куратором", що підтверджує злочинну діяльність зрадника.

Співробітники СБУ не називають ім'я затриманого, проте місцеве видання "Новини-N" із посиланням на джерело у міськадміністрації його назвали. За їхніми даними, йдеться про начальника комунального підприємства "Миколаївська ритуальна служба" Олександра Сагайдака. Наразі вирішується питання про повідомлення затриманому про підозру та обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що СБУ затримала російського агента, який збирав інформацію про об'єкти у Чернігівській області.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
06.02.2026
09:00

Аналог квартир-студій і нуль копійок з бюджету: місце компактного проживання ВПО від Біловодської громади

По суті, це звичайний одноповерховий будинок на чотири цілком окремі квартири. Для цих квартир спільним є лише коридор – аналог просторого під'їзду, тамбуру.
Світ
04.02.2026
10:00

«Ніякого перемир’я. Треба розчавити укрофашистську гадину». Російські ЗМІ про Україну

"Ми не просто боремося з солдатом в окопі. Ми методично і професійно руйнуємо систему, яка дозволяє цьому солдату існувати як бойовій одиниці. Це складна, але вкрай ефективна робота"
Країна
03.02.2026
15:00

Чому у січні 2026 року ВПО залишилися без виплат, та що робити

Йдеться про сотні тисяч людей, які залишилися без грошей у зимовий період, у розпал війни та відключень електроенергії. Для багатьох із них припинення пенсії означає неможливість оплатити житло, ліки або базові потреби.
Всі статті