СБУ викрила понад 30 освітян-колаборантів, які займались русифікацією захоплених шкіл, у тому числі у Сєверодонецьку

Понад 30 освітян-колаборантів, які займались русифікацією захоплених українських шкіл, викрила СБУ. Про це повідомляється в Телеграм-каналі відомства 20 лютого.

"З початку 2023 року більше ніж 30 педагогам повідомлено про підозру у добровільній співпраці з ворогом, – сказано в повідомленні. – Серед них – керівники створених російськими окупантами "відділів освіти", а також директори захоплених українських шкіл та ліцеїв".

Зазначається, що в ході стабілізаційних заходів у звільненому Херсоні викрито очільниць двох середніх навчальних закладів, які знищили українські підручники та нав’язували кремлівське бачення історії нашої держави. Також вони змушували вчителів проводити заняття російською мовою за програмами країни-агресора. У разі відмови погрожували "повідомити" до окупаційних органів та залякували переслідуваннями з боку рашистів.

Уточнюється, що в тимчасово захопленому Сєверодонецьку ідентифіковано очільницю місцевого "відділу освіти" терористичної організації "ЛНР". З початку вересня минулого року вона активно "відновлювала" роботу освітніх інституцій на користь РФ. Для цього закликала місцевих педагогів підтримати російських загарбників та влаштовуватись викладачами у підконтрольні їм школи. У разі згоди обіцяла лояльне відношення окупантів та "зарплату" у російських рублях.

Крім того, викрито керівницю "районного управління освіти Новопсковського району ЛНР", яка періодично організовує поїздки вчителів на "курси переформатування" до російського міста Воронеж.

Підкреслюється, що наразі цим та іншим фігурантам повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

- ст. 111-1 (колабораційна діяльність);

- ст. 111-2 (пособництво державі-агресору).

"Тривають комплексні заходи для притягнення винних до відповідальності", – сказано в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що одного з російських агентів засуджено за матеріалами СБУ до 14,5 років тюрми.

Статті

Луганськ
15.07.2024
11:16

"Кримнаш" не ваш. Луганський щоденник

Крим став порожнім. Мало людей та багато військових. Нашим – в самий раз, а росіянам страшно. Ба більше, перельоти закриті, а їхати поїздом дуже довго.
Донбас
14.07.2024
18:43

У "ЛНР" ніхто не хоче возити пасажирів навіть за 100 тисяч. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня відзначилися ЗМІ окупованої Луганщини. Легко і невимушено розповіли вони про те, як без діла припадають пилом у гаражах пасажирські автобуси, зразково-показово передані Росією для потреб жителів "ЛНР", як російські будівельні компанії...
Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Всі статті