СБУ викрила понад 30 освітян-колаборантів, які займались русифікацією захоплених шкіл, у тому числі у Сєверодонецьку

Понад 30 освітян-колаборантів, які займались русифікацією захоплених українських шкіл, викрила СБУ. Про це повідомляється в Телеграм-каналі відомства 20 лютого.

"З початку 2023 року більше ніж 30 педагогам повідомлено про підозру у добровільній співпраці з ворогом, – сказано в повідомленні. – Серед них – керівники створених російськими окупантами "відділів освіти", а також директори захоплених українських шкіл та ліцеїв".

Зазначається, що в ході стабілізаційних заходів у звільненому Херсоні викрито очільниць двох середніх навчальних закладів, які знищили українські підручники та нав’язували кремлівське бачення історії нашої держави. Також вони змушували вчителів проводити заняття російською мовою за програмами країни-агресора. У разі відмови погрожували "повідомити" до окупаційних органів та залякували переслідуваннями з боку рашистів.

Уточнюється, що в тимчасово захопленому Сєверодонецьку ідентифіковано очільницю місцевого "відділу освіти" терористичної організації "ЛНР". З початку вересня минулого року вона активно "відновлювала" роботу освітніх інституцій на користь РФ. Для цього закликала місцевих педагогів підтримати російських загарбників та влаштовуватись викладачами у підконтрольні їм школи. У разі згоди обіцяла лояльне відношення окупантів та "зарплату" у російських рублях.

Крім того, викрито керівницю "районного управління освіти Новопсковського району ЛНР", яка періодично організовує поїздки вчителів на "курси переформатування" до російського міста Воронеж.

Підкреслюється, що наразі цим та іншим фігурантам повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

- ст. 111-1 (колабораційна діяльність);

- ст. 111-2 (пособництво державі-агресору).

"Тривають комплексні заходи для притягнення винних до відповідальності", – сказано в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що одного з російських агентів засуджено за матеріалами СБУ до 14,5 років тюрми.

Статті

Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Країна
26.05.2023
12:30

Дерусифікація української металургії: залишився останній крок

Є всі підстави вважати, що за тодішньою експансією державного капіталу з Росії в українську металургію стояли не просто російські громадяни з товстими гаманцями, а особисто російський диктатор. Зрозуміло, акції "Запоріжсталі" формально належать не...
Донецьк
25.05.2023
14:00

Спокуса грошима. Донецький щоденник

Настала черга бігти за російськими паспортами довірливим пенсіонерам, які отримують мінімалку. Вишикувалися вони стрункими рядами в " міграційні ", а представники служб масової дезінформації тут як тут - знімають "правдиві" сюжети про те, скільки...
Всі статті