СБУ викрила понад 30 освітян-колаборантів, які займались русифікацією захоплених шкіл, у тому числі у Сєверодонецьку

Понад 30 освітян-колаборантів, які займались русифікацією захоплених українських шкіл, викрила СБУ. Про це повідомляється в Телеграм-каналі відомства 20 лютого.

"З початку 2023 року більше ніж 30 педагогам повідомлено про підозру у добровільній співпраці з ворогом, – сказано в повідомленні. – Серед них – керівники створених російськими окупантами "відділів освіти", а також директори захоплених українських шкіл та ліцеїв".

Зазначається, що в ході стабілізаційних заходів у звільненому Херсоні викрито очільниць двох середніх навчальних закладів, які знищили українські підручники та нав’язували кремлівське бачення історії нашої держави. Також вони змушували вчителів проводити заняття російською мовою за програмами країни-агресора. У разі відмови погрожували "повідомити" до окупаційних органів та залякували переслідуваннями з боку рашистів.

Уточнюється, що в тимчасово захопленому Сєверодонецьку ідентифіковано очільницю місцевого "відділу освіти" терористичної організації "ЛНР". З початку вересня минулого року вона активно "відновлювала" роботу освітніх інституцій на користь РФ. Для цього закликала місцевих педагогів підтримати російських загарбників та влаштовуватись викладачами у підконтрольні їм школи. У разі згоди обіцяла лояльне відношення окупантів та "зарплату" у російських рублях.

Крім того, викрито керівницю "районного управління освіти Новопсковського району ЛНР", яка періодично організовує поїздки вчителів на "курси переформатування" до російського міста Воронеж.

Підкреслюється, що наразі цим та іншим фігурантам повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

- ст. 111-1 (колабораційна діяльність);

- ст. 111-2 (пособництво державі-агресору).

"Тривають комплексні заходи для притягнення винних до відповідальності", – сказано в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що одного з російських агентів засуджено за матеріалами СБУ до 14,5 років тюрми.

Статті

Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Всі статті