СБУ викрила нові схеми для ухилянтів на Львівщині, Одещині, Хмельницькому та у Києві

Служба безпеки затримала низку осіб у чотирьох регіонах країни, які сприяли ухиленню від мобілізації та нелегальному виїзду за кордон чоловіків призовного віку. Про це повідомляє канал СБУ у Телеграм 14 листопада.

"У результаті комплексних заходів у різних регіонах України затримано організаторів оборудок. Серед них – посадовець військово-лікарської комісії та декілька кримінальників. За гроші вони пропонували ухилянтам різні "варіанти" уникнення призову і подальшої втечі за кордон на підставі підроблених документів або поза контрольно-пропускними пунктами", - зазначається у повідомленні.

Так у Хмельницькому викрито посадовця місцевої ВЛК, який "дописував" призовникам важкі захворювання.

На Одещині нейтралізовано міжнародну злочинну групу, яка займалась нелегальними "перевезеннями" до сусідньої європейської країни. 

"Зловмисники довозили своїх клієнтів до кордону на власних авто або таксі, а потім "переводили" їх за кордон лісовими стежками або понтонами через річку", - зазначили у СБУ.

Також повідомляється, що до складу банди входив одесит-кримінальник на прізвисько "Бастіон" та двоє його спільників-іноземців.

У СБУ повідомили, що у Києві затримано раніше судимого 53-річного громадянина однієї з країн Близького Сходу, який продавав ухилянтам підроблені документи про непридатність до служби за станом здоров’я.

Також на Львівщині затримано 51-річного мешканця Самбірського району, який, заручившись підтримкою місцевого криміналітету, переправляв ухилянтів за кордон через заздалегідь підготовлені "лісові маршрути".

"Вартість таких "послуг" становила до 10 тис. американських доларів. Сума залежала від терміновості та способу перетину кордону", - зазначили у СБУ.

Як повідомлялось раніше, на Одещині злочинне угруповання доставляло ухилянтів до кордону на каретах швидкої допомоги.

Статті

Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Всі статті