СБУ та Нацполіція затримали дев'ятьох організаторів схем для "ухилянтів", серед яких посадовець суду

Вартість "послуг" становила від 6 до 12 тис. доларів. Про це повідомляє СБУ 29 травня.

"У Києві затримано 40-річного мешканця столиці, який оформив дружині ухилянта фейкову меддовідку про наявність у неї тяжкої хвороби. Згодом посадовці однієї з райдержадміністрацій (РДА) Києва видали ухилянту акт, за яким він нібито постійно доглядає за "хворою" жінкою", – зазначається у повідомленні.

Зазначається, що підозру отримав не тільки організатор, але і його клієнт, який замовив підроблену меддовідку.

На Закарпатті затримано помічника судді, який допомагав потенційним призовникам отримати відстрочку від мобілізації під виглядом батьків-одинаків. Для цього посадовець оформлював фейкові розлучення та судові рішення про виховання дитини батьком-військовозобов’язаним.

На Хмельниччині військова контррозвідка СБУ затримала одразу 5-х фігурантів. Ними виявилися місцеві ділки, які продавали ухилянтам фіктивні меддовідки непрацездатності близьких родичів, щоб нібито з метою догляду виїхати з ними за кордон.

У Львівській області правоохоронці затримали ще двох фігурантів. Один з них – 27-річний мешканець Рава-Руської, який продавав ухилянтам фейкові медвисновки про наявність тяжких хвороб у їхніх дружин, що потребують зарубіжного лікування.

Наразі всім затриманим повідомлено про підозру за декількома статтями. Їм загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
30.05.2025
13:00

Виїзд, пільги, документи та бюджет: як молоді з окупації вступити до українських вишів у 2025 році

Ніхто не має права вимагати у вступників з окупованих територій (які там проживають або переїхали звідти в цьому році)  результати НМТ.
Світ
29.05.2025
20:00

“Коли йдеться про бандита в Москві, потрібно готуватися до того, що буде гірше”. Медіа про заяви і дії президента Трампа

...Бажання Трампа не зважати на поточний стан війни різко контрастує з поглядами багатьох республіканців у Конгресі, які дотримуються давньої позиції своєї партії відносно Росії як запеклого ворога...
Луганськ
27.05.2025
11:00

Щоденник матері 18-річного добровольця: Байбак «двісті». Я не можу спати

«Нам інструктори казали перед відправкою – мовляв, ви не дуже прив’язуйтесь один до одного, бо з вас багато буде «двохсотих», а то й усі»
Всі статті