СБУ підтвердила затримання екс-власника "Мотор Січ" – двигуни компанії знайшли у російських гелікоптерах (ФОТО)

Служба безпеки України затримала почесного президента "Мотор Січ", екс-нардепа В'ячеслава Богуслаєва за підозрою у незаконному постачанні продукції компанії для РФ. Про це 23 жовтня повідомляє прес-служба СБУ.

"Співробітники Служби безпеки затримали президента АТ "Мотор Січ" та начальника Департаменту зовнішньоекономічної діяльності цього підприємства", - повідомили представники відомства.

Їм оголосили підозру в колаборації та пособництві державі-агресору. У матеріалах слідства повідомляється, що ці чиновники діяли у змові з наближеними до кремля представниками російської корпорації "Ростех". Ця корпорація, своєю чергою, є одним із головних виробників озброєнь для збройних сил Росії.

Слідчі СБУ підозрюють, що затримані змогли налагодити транснаціональні канали незаконного постачання українських авіадвигунів до країни-агресора. Причому, ці поставки проходили в оптових масштабах.

Завдяки знищенню ворожих бойових гелікоптерів на території України вдалося підтвердити, що на російських гелікоптерах Мі-8АМТШ-ВН "Сапсан", Ка-52 "Алігатор" та Мі-28Н "Нічний мисливець" були встановлені українські двигуни.

Повідомляється, що для обходу встановлених обмежень на торгівлю з РФ організатори схеми використовували підконтрольні комерційні структури у трьох країнах Близького Сходу, Європи та Східної Азії. Саме ці компанії відправляли "замовлення" українському виробнику нібито для потреб закордонної сторони, але насправді продукція прямувала до РФ.

Співробітники СБУ наголосили, що в ході розслідування їм удалося встановити всіх організаторів угод, а також задокументувати їхні злочинні дії. Наразі проводяться комплексні заходи щодо притягнення винних до відповідальності.

Нагадаємо, напередодні з'явилася інформація, що співробітники СБУ затримали Богуслаєва та під конвоєм відвезли його до Києва.

Статті

Світ
09.12.2023
17:06

“Кращі шанси України на перехоплення ініціативи на полі бою навесні 2025 року, якщо вона протримається наступного року”. Огляд західних медіа

Пов’язані з Росією пропагандисти ввели в оману американських знаменитостей, заплативши їм за короткі відеокліпи, які потім використали для дискредитації президента Володимира Зеленського.
Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Всі статті