СБУ за 2022 рік передала до суду понад 300 справ про колаборантів – Малюк

Служба безпеки України за минулий рік передала до суду понад 300 справ щодо колаборантів. Про це 5 березня повідомляє "Укрінформ" із посиланням на главу СБУ Василя Малюка.

"До суду передано вже понад 300 справ. Набули чинності 44 відповідні вироки суду", - повідомив генерал-майор під час засідання Конгресу місцевої та регіональної влади.

Усього ж 2022 року спецслужба розслідувала понад 2600 кримінальних проваджень стосовно колаборантів. З них майже 1000 виробництв СБУ відкрила на території п'яти областей – Донецькій, Луганській, Миколаївській, Харківській та Херсонській.

"До розслідування кожного випадку колабораційної діяльності ми підходимо досить індивідуально. Прискіпливо вивчаємо всі деталі. Перевіряємо всі категорії громадян, у тому числі й працівників установ: медичних, соціальних, адміністративних. Тобто тих, кого окупанти могли насамперед залучити до своєї співпраці", – зазначив Малюк.

Загалом у звільнених населених пунктах перевірки пройшли майже 22 тисячі осіб. В результаті вдалося виявити понад сотню "гауляйтерів". Також у процесі співробітники відомства Малюка знайшли десятки катівень, а також місця масових поховань та схованки з награбованим майном.

Окремо Малюк зазначив, що Служба безпеки України провела 128 антитерористичних та контрдиверсійних заходів.

Нагадаємо, раніше голова СБУ повідомив, що його відомство за півроку викрило 360 російських агентів в Україні.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
20.08.2025
11:45

«Київ важливіший за будь-який Берлін, його потрібно брати наполегливо, але ніжно». Російські ЗМІ про Україну

«В цілому, на мій погляд, зараз ситуація виглядає так - пропозиції, які робить Європа щодо українського врегулювання, абсолютно точно суперечать національним інтересам Росії»
Світ
19.08.2025
15:24

Миру не буде, навіть якщо... Прогноз з аналізом «першопричин»

Проблемою для Путіна є не війна. Проблемою Путіна, яка змусила його просити Трампа про зустріч на Алясці, є економічна нездатність РФ вести війну далі. Стан російської економіки змушує Москву скорочувати військовий бюджет, що загрожує програшем у...
Країна Світ
19.08.2025
11:25

"Фінський варіант". Історія по колу. Далі – знову війна

Вимоги Москви про передачу ще не захоплених Москвою територій в обмін на «мир» робить цю аналогію майже абсолютною. Виявилося, що за 80 років, креативність Кремля не просунулась ні на йоту.
Всі статті