СБУ оголосила в розшук російського олігарха Фрідмана

СБУ оголосила в розшук російського олігарха ФрідманаСлужба безпеки України  оголосила в розшук російського олігарха Михайла Фрідмана як особу, яка переховується від органів досудового розслідування. Про це повідомляється в розшуковій базі МВС.

У картці Фрідмана вказано дату зникнення - 10 жовтня 2023 року, а також інкриміновану статтю Кримінального кодексу - ч. 3 ст. 110-2, тобто фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України.

Як повідомлялося, на початку вересня слідчі Служби безпеки повідомили Фрідману про підозру за ч.3 ст.110-2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України).

За даними ЗМІ, від початку повномасштабного вторгнення Росії Фрідман "влив" близько 2 млрд рублів (близько $20,51 млн) у кілька військових заводів країни-агресора. Фрідман жив у Лондоні з 2013 року, у жовтні 2023 року він переїхав до Ізраїлю, а після нападу ХАМАС утік до Москви.

Фрідман є засновником російської групи "Альфа", був одним із власників Sense Bank (раніше - Альфа-Банк Україна), який націоналізували у зв'язку із запровадженням санкцій проти російських акціонерів. Інші українські активи Фрідмана, зокрема частки в ПрАТ "Київстар", заарештовані в рамках кримінального провадження.

Статті

Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Країна
20.04.2024
10:00

Хмари на горизонті, або Чому у бізнесу "псується настрій"?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) за січень-лютий зріс на 3,6%, за даними Мінекономіки. Не варто забувати, що у січні 2023 р. зафіксовано падіння на 32%, у лютому – на 26%. Тобто, були дуже погані показники. Зараз - зростання.
Світ
20.04.2024
09:31

"Трамп хоче, щоб Конгрес ухвалив рішення про допомогу Україні". Огляд західних медіа

Якщо Трамп повернеться на посаду і спробує проштовхнути мирну угоду між Росією і Україною, йому потрібно, щоб Україна мала сильну військову позицію.
Всі статті