СБУ виявила на об'єктах УПЦ МП у Київській та Херсонській областях підозрілих громадян та зброю

Служба безпеки України завершила контррозвідувальні (безпекові) заходи на обʼєктах УПЦ (МП) у Київській та Херсонській областях. Виявлено 16 підозрілих осіб, незареєстровану зброю і російські агітки. Про це повідомляє прес-центр СБУ 9 грудня.

"На території Пустинно-Миколаївського скита, який знаходиться у «забороненій» Чорнобильській зоні, було виявлено 16 підозрілих осіб. Серед них - чоловіки спортивної статури. Вони перебували на обʼєкті незаконно, оскільки цивільні особи не мають права знаходитися у зоні відчуження, через яку рашисти намагалися прорватися на Київ у лютому-березні цього року", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що наразі стосовно них складено протоколи про адміністративні правопорушення за ст.46-1 КУпАП (Порушення вимог режиму радіаційної безпеки), перевіряється їхня причетність до злочинів проти державної безпеки.

Окрім того, на горищі цього ж обʼєкта співробітники СБУ виявили маскувальну сітку, яка зазвичай використовується у військових цілях.

Водночас у приміщеннях Херсонської єпархії було знайдено рушницю без відповідних дозвільних документів, прапор і золотий герб росії. Виявили пропагандистські матеріали, де прославляється росія.

Спецслужба також взяла на опрацювання інформацію щодо декількох священників, які ймовірно контактують з громадянами РФ і РБ.

Як раніше повідомлялося, СБУ виявила в єпархіях УПЦ (МП) у кількох областях України російські паспорти, прапор "новоросії" та "перепустки федеральних радників РФ".

Статті

Донбас
10.12.2023
20:18

Як бойовик "ДНР" умовив Путіна брати участь у виборах президента. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу демонстрували свою причетність до найважливішої, на їхню думку, справи - висунення нинішнього російського диктатора кандидатом у президенти. Місцеві пропагандисти радісно повідомляли, що так званий спікер...
Світ
09.12.2023
17:06

“Кращі шанси України на перехоплення ініціативи на полі бою навесні 2025 року, якщо вона протримається наступного року”. Огляд західних медіа

Пов’язані з Росією пропагандисти ввели в оману американських знаменитостей, заплативши їм за короткі відеокліпи, які потім використали для дискредитації президента Володимира Зеленського.
Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Всі статті