СБУ ліквідувала нові "схеми для ухилянтів" у 4 областях. За протизаконну услугу платили до $6 тисяч

Служба безпеки заблокувала ще 4 схеми ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку. Про це пресцентр спецслужби повідомив 18 лютого.

"У результаті комплексних заходів у різних регіонах України затримано організаторів оборудок. За гроші вони пропонували військовозобов’язаним сховатися від призову на підставі підроблених меддовідок та посвідчень представників громадських організацій", - йдеться у поідомленні.

Вартість таких «послуг» оцінювали до 6 тис. американських доларів.

Так, у Полтаві: затримано місцевого жителя, який продавав військовозобов'язаним членські квитки однієї з громадських організацій по боротьбі з корупцією.

За даними слідства, фейковий документ зовні був схожий на посвідчення співробітника правоохоронних органів.

«Пакет послуг» передбачав інструктаж клієнтів щодо використання підробки під час спілкування з посадовцями військкоматів, щоб уникнути повістки.

На Житомирщині: затримали місцевого жителя, який пропонував ухилянтам забронювати їх від мобілізації або «списати» з військового обліку за станом здоров’я.

В Івано-Франківській області: викрито керівника компанії-перевізника, який фіктивно оформлював ухилянтів до свого підприємства.

Потім він вносив персональні дані до системи «Шлях» для безперешкодного виїзду їх за кордон як водії міжнародних пасажирських рейсів.

На Рівненщині: ліквідовано ще один канал втечі військовозобов’язаних до Євросоюзу. До організації нелегального «трафіку» причетний керівник місцевої фірми, яка займається вантажними перевезеннями.

Разом з трьома спільниками він підшукував ухилянтів та оформляв їх водіями-далекобійниками, які виїжджали до країн ЄС.

За всіма викритими фактами тривають розслідування для встановлення всіх обставин злочинів та притягнення винних до відповідальності.

Розслідування проводили спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва органів прокуратури.


Статті

Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Всі статті