САП і НАБУ викрили злочинну схему реалізації на ДП "Укрспирт"

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) і Національне антикорупційне бюро (НАБУ) повідомили про підозру сімом учасникам злочинної схеми з продажу за завищеними цінами пального котельного коксохімічного, яке держпідприємство "Укрспирт" використовує для виготовлення спирту. Про це повідомляється в повідомленні САП  у Телеграм 31 травня. 

"30 травня 2023 року за процесуального керівництва прокурорів САП детективи НАБУ повідомили про підозру сімом учасникам злочинної схеми реалізації на ДП "Укрспирт" палива котельного коксохімічного за завищеними цінами, яке використовувалось для виготовлення спирту. Дії трьох службових осіб ДП "Укрспирт", двох підприємців та двох бухгалтерів приватних товариств кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України", - йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, у межах досудового розслідування встановлено, що посадовці ДП "Укрспирт" вступили у змову з представниками приватних суб'єктів господарювання та за винагороду здійснювали закупівлю пального за завищеними цінами.

Так, за однією зі злочинних схем, підприємці самостійно виробляли пальне, однак реалізовували його за цінами, вищими за ринкові, державному підприємству як таке, що начебто було придбане у виробників. За іншою схемою, пальне купували безпосередньо у пов'язаного підприємства-виробника і також реалізовували його ДП "Укрспирт" за завищеними цінами.

Реалізація цієї злочинної схеми завдала державному підприємству збитків на суму понад 55 млн грн.

Як повідомлялося, НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою колишнього в.о. гендиректора ДП "Первомайськвугілля"

Статті

Світ
06.11.2024
09:17

«Схема мирного врегулювання буде такою …». Російські ЗМІ про Україну

Завдання Россі, яка вже частково стала на військові рейки, - для початку звільнити лівобережну Україну, після втрати якої Київ не зможе чинити опір довго. Щодо самого Києва, то його явно не можна штурмувати в лоб: тільки блокада
Країна
05.11.2024
19:21

Процедура оформлення інвалідності потребує реформи. Уряд пропонує зміну вивіски

Ті, хто не має пожиттєвого статусу людини з інвалідністю і мають продовжувати свій статус регулярно, як правило – щороку, не знають, що робитимуть з січня 2025, коли уряд пообіцяв ввести в дію незрозумілі і непояснені зміни.
Світ
05.11.2024
10:05

Володимир Фесенко: "Є ризик того, що Молдова може застрягнути в болоті невизначеності, на півшляху до ЄС"

Наступного року в Молдові пройдуть парламентські вибори, де і буде вирішуватись подальша політична доля країни, яка є парламентською республікою за формою правління.
Всі статті