Саміт миру у Щвейцарії: Зеленський поспілкувався з главами Мозамбіку, Австрії, Албанії та Чилі

Президент України Володимир Зеленський повідомив про низку розмов з главами чотирьох країн щодо Саміту миру у Щвейцарії. Про це голова держави пише у своєму ТГК 22 травня.

"Провів продуктивну телефонну розмову з Президентом Мозамбіку Філіпе Ньюзі. Відзначили нещодавнє відкриття Посольства України в Мапуту. Переконаний, це сприятиме розвитку відносин між нашими державами. Україна експортує зерно до Мозамбіку, але готова ділитись і своїм багатим досвідом в агропромисловості. Мозамбік також може бути важливою логістичною ланкою в постачанні українського продовольства до інших країн Африки. Питання продовольчої безпеки буде одним з основних на нашому Саміті миру у Швейцарії, тому для нас важлива участь Мозамбіку", - зазначив президент.

Також він провів телефонну розмову з Федеральним канцлером Австрії Карлом Негаммером. 

"Подякував йому за підтримку нашого Саміту миру у Щвейцарії – зокрема, підтвердженням своєї участі та активною роботою із залучення інших країн. Ми також цінуємо внесок Австрії в гуманітарне розмінування українських територій і розраховуємо на розширення цієї співпраці. Обговорили участь австрійського бізнесу у відновленні України та скоординували майбутні спільні заходи", - пише Зеленський.

Ще він повідомив, що поспілкувався з великим другом України – прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою.

"Обговорили підготовку до майбутнього Саміту миру у Швейцарії. Я вдячний Прем’єр-міністрові за те, що Албанія буде представлена на Саміті. Розповів про ситуацію на полі бою, зокрема про оборону Харківщини. Обговорили подальшу оборонну співпрацю", - пише голова держави.

Крім того, він провів відеорозмову з президентом Чилі Габріелем Боричем. 

"Обговорили ситуацію на Харківщині, де Росія намагається розширити географію свого вторгнення. Розказав про оборону регіону та наші дії зі збереження життя людей у прифронтових громадах.  Я вдячний Чилі за готовність приєднатися до міжнародних зусиль із розмінування українських територій та із повернення вкрадених Росією українських дітей", - вказав Зеленський, додавши, що президент Борич підтвердив участь у Саміті миру.

Статті

Донбас
23.06.2024
18:44

Жителям "ДНР" обіцяють будинки з басейном і люксові курорти на морі. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня інформаційні стрічки окупаційних ЗМІ Донбасу були щедро наповнені повідомленнями і заявами про небувалий приплив в економіку "республік" багатомільярдних інвестицій. Однак, якщо уважно вчитатися в бравурні звіти, то стає зрозуміло, що...
Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Всі статті