Саміт миру у Щвейцарії: Зеленський поспілкувався з главами Мозамбіку, Австрії, Албанії та Чилі

Президент України Володимир Зеленський повідомив про низку розмов з главами чотирьох країн щодо Саміту миру у Щвейцарії. Про це голова держави пише у своєму ТГК 22 травня.

"Провів продуктивну телефонну розмову з Президентом Мозамбіку Філіпе Ньюзі. Відзначили нещодавнє відкриття Посольства України в Мапуту. Переконаний, це сприятиме розвитку відносин між нашими державами. Україна експортує зерно до Мозамбіку, але готова ділитись і своїм багатим досвідом в агропромисловості. Мозамбік також може бути важливою логістичною ланкою в постачанні українського продовольства до інших країн Африки. Питання продовольчої безпеки буде одним з основних на нашому Саміті миру у Швейцарії, тому для нас важлива участь Мозамбіку", - зазначив президент.

Також він провів телефонну розмову з Федеральним канцлером Австрії Карлом Негаммером. 

"Подякував йому за підтримку нашого Саміту миру у Щвейцарії – зокрема, підтвердженням своєї участі та активною роботою із залучення інших країн. Ми також цінуємо внесок Австрії в гуманітарне розмінування українських територій і розраховуємо на розширення цієї співпраці. Обговорили участь австрійського бізнесу у відновленні України та скоординували майбутні спільні заходи", - пише Зеленський.

Ще він повідомив, що поспілкувався з великим другом України – прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою.

"Обговорили підготовку до майбутнього Саміту миру у Швейцарії. Я вдячний Прем’єр-міністрові за те, що Албанія буде представлена на Саміті. Розповів про ситуацію на полі бою, зокрема про оборону Харківщини. Обговорили подальшу оборонну співпрацю", - пише голова держави.

Крім того, він провів відеорозмову з президентом Чилі Габріелем Боричем. 

"Обговорили ситуацію на Харківщині, де Росія намагається розширити географію свого вторгнення. Розказав про оборону регіону та наші дії зі збереження життя людей у прифронтових громадах.  Я вдячний Чилі за готовність приєднатися до міжнародних зусиль із розмінування українських територій та із повернення вкрадених Росією українських дітей", - вказав Зеленський, додавши, що президент Борич підтвердив участь у Саміті миру.

Статті

Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Країна
20.07.2024
10:00

Приватизація-2024: у пошуках "меншого зла"

Важливо наголосити на тенденції: стрімке падіння капіталізації українських держактивів. Наприклад – Одеський припортовий завод (ОПЗ), колись великий виробник мінеральних добрив.
Всі статті