Ризик ядерного конфлікту зараз найвищий за десятиліття – Гутерріш

Ризик ядерного конфлікту зараз є найсерйознішим за останні десятиліття. Про це 22 серпня заявив генсек ООН Антоніу Гутерріш, повідомляє офіційний сайт Організації.

"Ядерний ризик досяг найвищої точки за десятиліття", - сказав він.

Гутерріш заявив, що "брязкання ядерною зброєю" треба припинити. Зокрема, країни, які мають ядерну зброю, повинні взяти на себе зобов'язання не застосовувати її першими.

"Вони повинні запевнити неядерні держави в тому, що не застосовуватимуть або загрожуватимуть застосуванням ядерних озброєнь проти них", - додав Гутерріш.

На додачу до цього, генсек ООН звернувся до ситуації із Запорізькою АЕС. На його думку, ця ситуація має вирішуватись за допомогою діалогу.

"Прихильність діалогу має бути виявлена ​​в ситуації на Запорізькій АЕС. Я знову підтверджую, що ООН має в Україні можливості в галузі безпеки і логістики, щоб забезпечити місію МАГАТЕ з Києва до Запоріжжя", - сказав він.

Нагадаємо, раніше генсек ООН Гутерріш заявляв, що електроенергія ЗАЕС належить виключно українцям.

Статті

Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Всі статті