Після введення нафтового ембарго росія перейшла на перевезення танкерами іранського "тіньового флоту"

Щонайменше 16 суден, які входили до мережі, що дозволяла Ірану обходити санкції ООН, почали постачати російську сиру нафту після запровадження Євросоюзом ембарго у грудні. Про ситуацію пише Financial Times, повідомляє "Укррудпром".

Суднові брокери та аналітики кажуть, що росія переманила власників та операторів танкерів високими ставками, які зробили російську нафту привабливішою, ніж венесуельська чи іранська. Російські постачальники нафти платять за перевезення як мінімум на 50%, а в деяких випадках і на 100% вищі за ринкову ціну. Крім того, танкерам з іранським вантажем доводиться проводити в морі більше часу, щоб приховати походження вантажів, що робить постачання російського палива привабливішими.

Росія використовувала іранський "тіньовий флот" і до грудня, однак у менших обсягах. Протягом дев'яти місяців з початку війни росія приваблювала до перевезення своєї нафти дев'ять танкерів з іранського “тіньового флоту”.

Як зазначає FT, конкуренція за судна може стати джерелом напруженості у відносинах Москви та Тегерана, яке з вересня постачає росії військові дрони.

Висновки FT будуються на аналізі списку із 288 судів, на які подавалися скарги про порушення санкцій до морських реєстрів та страхових компаній. Після цього видання вивчило дані системи Kpler, щоб зрозуміти, які останні вантажі перевозили ці судна.

Загалом обсяги російської нафти, що поставляється “тіньовим флотом”, зросли з менш ніж 3 мільйонами барелів у листопаді до більш ніж 9 мільйонів барелів у січні. Москва, як пише FT, зібрала власний "тіньовий флот", що складається з приблизно 100 суден.

У грудні набуло європейського ембарго і стелі цін на російську сиру нафту. 5 лютого під обмеження потрапили й нафтопродукти, що, ймовірно, викличе ще більші труднощі із логістикою.

Після запровадження обмежень у грудні доходи бюджету росії впали на 400 мільярдів рублів у порівнянні з прогнозами, а в січні дефіцит бюджету досяг гіршого значення принаймні з 1998 року.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті