Російський бізнес зацікавлений у родовищах рідкісноземельних елементів на захопленій частині Донеччини

Великі російські корпорації зацікавлені в розробці, видобутку та переробці на окупованій території Донецької області рідкісноземельних елементів. Про це пишуть росЗМІ із посиланням на "заступника голови уряду ДНР" Володимира Єжикова.

«Що стосується рідкісноземельних ресурсів, то у них і попит на світовому ринку, і економічна доцільність розробки — динамічні. Багато рідкісноземельних елементів не мають широкого застосування, при цьому з урахуванням розвитку галузі електроніки попит на рідкісноземельні елементи зростатиме,— сказав Єжиков. — Якщо говорити про конкретні плани є зацікавленість великих російських корпорацій щодо організації розробки, видобутку та переробки у нас на території таких елементів, але далі поки ми не просунулися ні з точки зору видачі ліцензій. Але взагалі цю роботу планується вести».

Зазначимо, що одне з таких родовищ – цирконію – знаходиться на території Волноваського та Бойківського (в "ДНР" його називають Тельманівський) районів, а підприємство з переробки було у селищі Донське, яке росіяни захопили у лютому 2022 року.

У соцмережах також пишуть, що незабаром у "ДНР" буде введено "ліцензування видобутку корисних копалин відповідно до російських стандартів". І таким чином росія "перерозподілить" всі природні багатства на користь російського бізнесу, оскільки жоден місцевий бізнесмен та його діяльність не відповідають російським стандартам.

Статті

Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Всі статті