Росіяни утримують у СІЗО Сімферополя викраденого іспанського волонтера - Лубінець

Російські окупанти захопили в полон і незаконно утримують волонтерку з Іспанії Мар'яно Гарсіа Калатаюда. Про це 25 квітня в Telegram повідомив уповноважений із прав людини Дмитро Лубінець.

"Російські окупанти незаконно утримують іспанського волонтера Мар'яно Гарсіа Калатаюда, також відомого як Маріо, у СІЗО Сімферополя, де він зазнає тортур", - повідомив омбудсмен.

Лубінець зазначив, що чоловік понад вісім років проживав в Україні та допомагав громадянам. Про його зникнення стало відомо 19 березня 2022 року.

"У жовтні 2022 року правозахисникам стало відомо, що Маріо утримують у СІЗО Сімферополя, проте офіційне підтвердження з'явилося тільки зараз від військової прокуратури Чорноморського флоту РФ, яка вказує на нібито його "причетність до дій, спрямованих на заподіяння шкоди безпеці Росії", - заявив він.

Колишній співкамерник волонтера розповів, що 75-річний Маріо зазнає тортур з боку російських силовиків. У нього синці від ударів по ногах, він втратив частину зубів і зазнав жорстокого поводження з боку тюремної охорони.

Причому до чоловіка досі не пускають ані іспанського консула, якому навіть не повідомили про затримання Мар'яно Гарсіа Калатаюда, ані адвоката, який має на це ордер.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Криму окупанти засудили 21-річного хлопця на 7 років за "фінансування добробату".

Статті

Донецьк
22.09.2023
13:00

Діагноз – ескапізм. Донецький щоденник

..."Правителі" "народної" з останніх сил надувають щоки та видають бажане за дійсне. То метро вони збираються будувати, то аеропорт, то випуск трамваїв налагодити. На цьому фоні чергові заяви про відновлення та запуск горлівського заводу "Стирол" не...
Луганськ
21.09.2023
11:37

«Викреслити ці 9 років життя МІЖ...». Луганський щоденник

Так поводиться вітчим, який прагне задарувати подарунками дітей своєї нової дружини, дітей від її першого шлюбу, щоб привернути їх до себе. І ми також спідлоба дивимося на все і не віримо.
Світ
20.09.2023
12:00

“Росія виробляє тепер більше боєприпасів, ніж Сполучені Штати і Європа.” Огляд Західних медіа

“Лідери національної безпеки Тайваню попереджають, що зменшення допомоги США Україні збільшить занепокоєність Тайваню мірою американської рішучості. Все менша частка населення острова вірить, що США відправлять війська у випадку війни"
Всі статті