Росіяни поцілили у два об'єкти національної памʼяті у Львові - Бандери та Шухевича

У новорічну ніч росіяни атакували Львів 10 "шахедами", два з яких поцілили в будівлі університету, де вчився лідер національно-визвольного руху Степан Бандера, та у музей керівника УПА Романа Шухевича. Про це повідомив мер Львова Андрій Садовий 1 січня у соцмережах.

"Цієї ночі ворог поцілив у два об'єкти національної памʼяті у Львові:  в університет в Дублянах, де 100 років тому вчився Степан Бандера та у музей Романа Шухевича на Білогорщі. Символічно і цинічно. Війна за нашу історію", - пише мер Львова.

"В день народження Степана Бандери москалі повністю знищили музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича на Білогорщі", - зазначив Садовий у Телеграм-каналі.

Зокрема, втрачені меморіальні речі Романа Шухевича: стіл, крісла, фотель, фортепіано, а ще погруддя Шухевича і скульптура Бандери.

У Львівській ОВА повідомили, що близько 600 одиниць експонатів від початку повномасштабної війни перенесли в інше місце.

"Збитки – 2 мільйони 258 тисяч гривень. Це лише вартість будівлі. Збитки через втрачене майно ще підраховують", - сказав керівник ОВА Максим Козицький.

Статті

Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Всі статті