Росіяни намагаються відвернути ЗСУ, щоб розпочати "вирішальний" наступ на Луганщині – ISW

Російські війська намагаються відвернути ЗСУ від Луганської області, де планується "вирішальний" наступ. Про це 26 січня у звіті повідомляє Інститут вивчення війни.

"Розподіл російських військ уздовж лінії фронту на Луганщині може свідчити про підготовку до наступу на цій ділянці, підкріпленій обмеженими атаками в інших місцях, щоб відволікти та розосередити українські сили", - повідомили українські військові.

Найімовірнішим напрямом російських наступальних дій у Луганській області може бути лінія Сватово-Кремінна. Підсумком цього наступу може бути захоплення важливої ділянки у північній частині Донецької області довкола Лиману. Лінію Сватово-Кремінна ж окупанти можуть використати для атак на Харківську область.

Підтверджує ці припущення аналітиків і те, що росіяни відновили обмежені атаки у центрі Запорізької області та на заході Донеччини. Причому їх масштаби та характер свідчать про те, що ці атаки покликані відволікти та притиснути українські сили до окремих ділянок фронту. Також аналітики ISW зазначають, що ці обмежені атаки продовжуються і через те, що темпи російських операцій навколо Бахмута знижуються, що може говорити про кульмінацію боїв за це місто.

"ПВК "Вагнера" не виконала своєї обіцянки щодо захоплення Бахмута і не змогла просунутися далі незначних тактичних успіхів у Соледарі. Тому російське військове керівництво, можливо, вирішило відмовитися від пріоритету операцій навколо Бахмута", - повідомили в Інституті.

Проте вкрай малоймовірно, що російські сили зможуть досягти успіхів у цьому наступі, навіть якщо вони почнуть успішну наступальну операцію на цій ділянці, зробили висновок експерти.

Нагадаємо, напередодні з'явилася інформація, що ворог посилює тиск на Бахмутському та Вугледарському напрямах, інтенсивність боїв зростає.

Статті

Світ
02.06.2023
14:09

"Не маючи широкої мережі агентів у тилу ворога, українська розвідка звернулася до несподіваних форм вербування". Західні медіа про Україну

“ФСБ зробить будь-що, щоб не дати цим дітям повернутися. Наразі вони можуть бути свідками на процесі проти Путіна у Міжнародному кримінальному суді, – сказав Кулеба The Times. – Вони допитували цю групу із 13 матерів 14 годин. Це було настільки...
Країна
01.06.2023
16:02

Атомне заміщення: Росія йде за своїм кораблем

Усі енергоблоки українських атомних електростанцій (АЕС) з 2024 р. запрацюють на американському ядерному паливі (ЯП). Для української атомної енергетики це не лише перехід на вищі технології, а й широкі можливості нового розвитку. Втім, одне дуже...
Країна
31.05.2023
14:57

Російський паспорт в окупації: вимушений крок, щоб вижити

Можна скільки завгодно говорити про те, що без російського паспорта ми не могли звернутися за меддопомогою чи влаштуватися на роботу, але я хочу акцентувати на іншому : у якийсь момент його наявність стала умовою, щоб тут залишатися. У мене питання...
Всі статті