Росія заблокувала 50 суден із українським зерном - Боррель і посол США в Україні

Росія, саботуючи виконання "зернової угоди", заблокувала 50 суховантажів, готових везти на експорт українське зерно. Про це сьогодні, 17 квітня, слідом за українськими офіційними особами заявили глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель і посол США в Україні Бріджит Брінк, - пише ВВС.Русская служба.

"Росія знову блокує в Чорному морі 50 суден із терміново необхідним зерном. ЄС підтримує ООН і продовжить підтримувати [український] експорт "коридорами солідарності", якими світ отримав 25 млрд тонн зерна", - написав у понеділок у твіттері Боррель.

Посол США в Україні Бріджит Брінк теж написала у твіттері про 50 заблокованих суден, але, за її словами, ці судна заблоковані в Босфорі й не можуть пройти в Чорне море, до українських портів.

"Росія намагається задушити українську економіку і сповільнити потік продовольства замість того, щоб дотримуватися умов угоди", - написала посол.

У понеділок офіційний представник України вдруге за кілька днів оголосив, що росія блокує експорт українського продовольства в рамках "зернової угоди", намагаючись змусити інших учасників угоди пропустити позачергово на перевірку ті судна, які хоче вона.

Російські офіційні особи ці звинувачення поки що не коментували.

Статті

Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

"Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну". Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Всі статті