Росія використовує катастрофу Іл-76, щоб викликати сумніви на Заході щодо продовження військової підтримки Києва й невдоволення в Україні - ISW

Росіяни використовують катастрофу Іл-76, щоб посіяти невдоволення в Україні та сумніви на Заході щодо продовження військової підтримки Києва. Про це пишуть аналітики американського Інституту вивення війни (ISW) у зведенні від 24 січня.

"Російські офіційні особи зробили необґрунтовані заяви про те, що Україна збила Іл-76 американськими або німецькими ракетними системами, ймовірно, намагаючись відрадити західних партнерів України від надання критично важливих систем протиповітряної оборони, необхідних для подальшої оборони України", - йдеться у звіті.

В ISW заявили, що не дають оцінки обставин катастрофи Іл-76 і не можуть незалежно перевірити заяви сторін щодо інциденту. При цьому аналітики зазначають, що звинувачення росії в тому, що нібито Україна збила літак Іл-76 з українськими військовополоненими на борту, "...частково спрямовані на те, щоб посіяти невдоволення в Україні та посилити недовіру до українського уряду, що узгоджується з низкою інших російських інформаційних зусиль, спрямованих на послаблення всередині країни".

В ISW наголосили, що обмін військовополоненими є чутливим питанням як для росії, так і для України, тому згадки про них передбачувано викликають емоційну реакцію.

Телеграм-канал "Донбасс. Важно" напередодні повідомив, що з'явився ймовірний запис розмови оператора вишки військового аеродрому з пожежною частиною після катастрофи Іл-76. У ньому заявляється, що на борту були ракети.

Раніше Головне управління розвідки Міноборони України (ГУР МО) заявило, що Україна не володіє достовірною та вичерпною інформацією з приводу того, хто саме перебував на борту літака та в якій кількості.

Статті

Донбас
28.04.2024
19:38

Нам нікуди повертатися: у російській історії немає періоду, який можна назвати моделлю для побудови державності. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головний «філософ» окупованого Донбасу Олександр Ходаковський раптово заявив, що ніяких скрєп у Росії не було і немає, що російська історія, навіть у викладі Путіна, не дає жодних моделей для «можемо повторити». Тобто, повертатися...
Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Всі статті