Росія вперше використала проти України чорні "Шахеди", щоб ускладнити їх виявлення ППО

Росія під час атаки України в ніч на 25 листопада вперше використала дрони-камікадзе "Шахед", пофарбовані в темний колір, щоб ускладнити роботу по їх виявленню нашій ППО. Про це повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону.

"Бачимо, що вони використали карбон, який є поглинаючим для радіолокаційного сигналу матеріалом, і чорний колір. Це ускладнить роботу Протиповітряної оборони, а саме візуальну прив'язку до цілі мобільних вогневих груп", - сказав він.

Ігнат додав, що в РФ і раніше удосконалювали безпілотники, які отримали від Ірану, а також ті "Шахеди", що вироблять самі, використовуючи певні матеріали для світловідбиваючої поверхні.

Проте, як зазначив речник, це не завадило українським силам ППО знищити майже усі запущені дрони-камікадзе.

Після нічної атаки окупантів на Київ у соцмережах почали з'являтися фото з місць збиття чорних "Шахедів".

Як повідомлялося, ППО знищила над Україною 71 ударний "Шахед", переважну більшість – на Київщині.

Статті

Донецьк
22.02.2024
11:48

Комунальний колапс. Донецький щоденник

Їм пояснили, що комунальні служби не завозять достатню кількість води до котелень для заповнення системи через аварійний стан труб центрального опалення.
Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Всі статті