Росія призупинить експорт скрапленого газу з порту Тамані через загрозу атак безпілотників

Російський чорноморський порт Тамань готовий призупинити експорт вибухонебезпечного скрапленого природного газу (СПГ) через побоювання, пов'язані з атаками безпілотників. Про це заявили агентству Reuters 2 червня три джерела, знайомі із ситуацією, - повідомляє "Голос Америки".

Зазначається, що останніми тижнями росія неодноразово зазнавала атак безпілотників. Зокрема, постраждали житлові будинки в Москві, нафтопереробні заводи на півдні РФ і склади пального біля Кримського мосту, а 3 травня безпілотники атакували резервуар із нафтопродуктами в Таманському порту, що розташований приблизно за 10 кілометрів від Кримського мосту.

Залізничні оператори РФ і Казахстану вже оголосили про плани обмежити перевезення вантажів у напрямку Тамані, на частку якої припадає близько 7,5% усього російського експорту СПГ.

Три джерела, безпосередньо знайомі з ситуацією, повідомили агентству Reuters, що Тамань призупинить роботу з СПГ, а також з пропаном і бутаном, через вибухонебезпечність цих видів палива. Джерела говорили з кореспондентом агентства Reuters на умовах анонімності.

Наразі немає точної інформації - коли конкретно порт припинить експорт скрапленого газу, але джерела кажуть, що насамперед буде відправлено запаси СПГ, які вже зараз перебувають у порту.

Таманьнафтогаз, оператор Таманського перевалочного комплексу, який також займається перевалкою сирої нафти і нафтопродуктів, не відповів на запит агентства Reuters про коментарі щодо поточної ситуації.

Побоювання з приводу атак безпілотників на російську інфраструктуру - останній приклад того, як війна в Україні впливає на постачання енергоносіїв і наскільки вони залежать від безпеки в Чорному морі, через яке росія поставляє паливо на світові ринки.

Два джерела заявили, що операції з СПГ на Таманському перевалочному комплексі потужністю 20 млн тонн вантажів на рік будуть законсервовані на невизначений термін.

За наявними даними, залізничні поставки СПГ у Тамань від російських і казахстанських постачальників у січні-травні цього року склали 192 тисячі тонн. У 2022 році в порту Тамані було відвантажено 328 тисяч тонн російського і казахстанського СПГ.

Наразі в росії розглядаються альтернативні маршрути для експорту скрапленого газу, включно з Китаєм, - наголошується в повідомленні.

Статті

Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

"Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну". Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Всі статті