Росія призупинить експорт скрапленого газу з порту Тамані через загрозу атак безпілотників

Російський чорноморський порт Тамань готовий призупинити експорт вибухонебезпечного скрапленого природного газу (СПГ) через побоювання, пов'язані з атаками безпілотників. Про це заявили агентству Reuters 2 червня три джерела, знайомі із ситуацією, - повідомляє "Голос Америки".

Зазначається, що останніми тижнями росія неодноразово зазнавала атак безпілотників. Зокрема, постраждали житлові будинки в Москві, нафтопереробні заводи на півдні РФ і склади пального біля Кримського мосту, а 3 травня безпілотники атакували резервуар із нафтопродуктами в Таманському порту, що розташований приблизно за 10 кілометрів від Кримського мосту.

Залізничні оператори РФ і Казахстану вже оголосили про плани обмежити перевезення вантажів у напрямку Тамані, на частку якої припадає близько 7,5% усього російського експорту СПГ.

Три джерела, безпосередньо знайомі з ситуацією, повідомили агентству Reuters, що Тамань призупинить роботу з СПГ, а також з пропаном і бутаном, через вибухонебезпечність цих видів палива. Джерела говорили з кореспондентом агентства Reuters на умовах анонімності.

Наразі немає точної інформації - коли конкретно порт припинить експорт скрапленого газу, але джерела кажуть, що насамперед буде відправлено запаси СПГ, які вже зараз перебувають у порту.

Таманьнафтогаз, оператор Таманського перевалочного комплексу, який також займається перевалкою сирої нафти і нафтопродуктів, не відповів на запит агентства Reuters про коментарі щодо поточної ситуації.

Побоювання з приводу атак безпілотників на російську інфраструктуру - останній приклад того, як війна в Україні впливає на постачання енергоносіїв і наскільки вони залежать від безпеки в Чорному морі, через яке росія поставляє паливо на світові ринки.

Два джерела заявили, що операції з СПГ на Таманському перевалочному комплексі потужністю 20 млн тонн вантажів на рік будуть законсервовані на невизначений термін.

За наявними даними, залізничні поставки СПГ у Тамань від російських і казахстанських постачальників у січні-травні цього року склали 192 тисячі тонн. У 2022 році в порту Тамані було відвантажено 328 тисяч тонн російського і казахстанського СПГ.

Наразі в росії розглядаються альтернативні маршрути для експорту скрапленого газу, включно з Китаєм, - наголошується в повідомленні.

Статті

Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Країна
20.07.2024
10:00

Приватизація-2024: у пошуках "меншого зла"

Важливо наголосити на тенденції: стрімке падіння капіталізації українських держактивів. Наприклад – Одеський припортовий завод (ОПЗ), колись великий виробник мінеральних добрив.
Всі статті