Російський рубль ослаб і переступив символічний рубіж у 100 за долар

На Московський біржі російський рубль, за даними на 07:00 мск, торгувався по 100 рублів за долар, євро підібрався до 104,95 руб. Такий показник досягнуто вперше з середини серпня, - пишуть росЗМІ 3 жовтня.

Валюта РФ продовжує слабшати після підвищення ставки ЦБ і введення торговельних обмежень, зазначають експерти.

О 08:15 за Москвою рубль був слабшим щодо долара на 0,08% до 99,81 після падіння до 100,26 незабаром після відкриття торгів у валютній секції Мосбіржі о 7:00 за київським часом. Він виріс торгувався на позначці 104,50 по відношенню до євро і знизився на 0,12% по відношенню до юаня до 13,62.

Зазначається, що російська валюта, як правило, зазнає тиску на початку кожного місяця після втрати підтримки у вигляді сприятливого податкового періоду наприкінці місяця, коли експортери зазвичай конвертують валютну виручку для покриття місцевих зобов'язань.

Аналітики, опитані агентством Reuters, очікують, що центральний банк, який також бореться зі стійким інфляційним тиском, знову посилить грошово-кредитну політику на своєму наступному запланованому засіданні 27 жовтня.

Нагадаємо, що курс рубля різко змінився з моменту повномасштабного вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року, впавши до рекордно низького рівня в 120 по відношенню до долара в березні минулого року, перш ніж відновитися до більш ніж семирічного максимуму кілька місяців потому, чому сприяли заходи контролю за рухом капіталу і зростаючі доходи від експорту.

Падіння експорту, спричинене західними санкціями і зміною торговельних потоків, у поєднанні з відновленням імпорту цього року призвело до ослаблення рубля. Позитивне сальдо рахунку поточних операцій росії в січні-серпні скоротилося на 86% у річному обчисленні до 25,6 мільярда доларів.

Статті

Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Всі статті