Російський підполковник звинуватив ПВК "Вагнер" у викраденнях і тортурах військових РФ

Російський підполковник Веневітін, який побував у полоні ПВК "Вагнер", звинуватив бойовиків Пригожина у викраденнях російських військових, тортурах і насильстві. Про це повідомляє Бі-бі-сі.

Зазначається, що телеграм-канали "Осторожно, новости" і Baza опублікували 8 червня відео зі зверненням підполковника ЗС РФ Романа Веневітіна, який нещодавно побував у полоні у ПВК "Вагнер".

Про його полон стало відомо раніше цього тижня з відео, опублікованого пресслужбою ПВК, на якому Веневітін виправдовується за напад на одну з машин "вагнерівців". Не до кінця зрозуміло, коли стався сам інцидент із нападом, як скоро після цього Веневітін був захоплений найманцями Євгена Пригожина і скільки часу провів у них. За деякими даними, ПВК передав підполковника слідчим для подальшого прояснення ситуації, але знову неясно - яким саме слідчим.

У будь-якому разі зміст свіжого звернення Романа Веневітіна вказує на те, що наразі він точно перебуває не в руках ПВК.

Він звинувачує найманців "Вагнера" в тортурах і провокаціях, а їхнього главу Євгена Пригожина - у дискредитації російської армії. Себе Веневітін називає колишнім командиром 72-ї бригади.

За його словами, інцидент із "вагнерівцями" почався з того, що вони перегородили йому дорогу без жодних на те підстав, коли він разом із патрулем об'їжджав позиції своїх бійців.

"Терпіти це я як бойовий офіцер не збирався. У результаті співробітники "Вагнера" були роззброєні і відправлені у відомому напрямку... Згодом мене полонили, тримали в підвалі, знущалися так, як не знущався б будь-який озлоблений російський солдат над полоненим солдатом ЗСУ. Мене побили, не давали спати, тричі за ніч мене просто виволікали з підвалу і намагалися розстріляти", - розповів Роман Веневітін.

Він стверджує, що найманці ПВК регулярно погрожували військовим різних підрозділів розправою, якщо вважали, що ті працюють не так, як хочуть "вагнерівці".

"Був викрадений старшина одного з наших батальйонів, його мучили, катували, бризкали в очі кислотою, обливали бензином. Був викрадений начальник штабу, якого побили і викинули зв'язаним у районі бойових дій. [...]" Були випадки, коли бійців викрадали і намагалися поміняти їх на боєприпаси", - розповідає Веневітін.

Він також згадує, що одного викраденого бійця "опустили", і той невдовзі наклав на себе руки.

Також, за словами Романа Веневітіна, мали місце випадки крадіжки військової техніки підопічними Пригожина. Зокрема, у 72-ї бригади було викрадено два танки Т-80, чотири гармати, "Камаз", БМП, каже підполковник.

Щодо звинувачень у тому, що його бійці нібито мінували тили ПВК "Вагнер", він сказав, що не було ніяких тилів "Вагнера", а була лише зона відповідальності 72-ї бригади.

"Ця заява - це продукт запаленої свідомості піар-служби "Вагнера" і спроба атаки на керівництво МО", - каже Веневітін у відеозверненні.

Як повідомлялося, Пригожин волає про ганьбу росіян під Бахмутом.

Статті

Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

«Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну». Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Донбас
24.09.2023
18:50

Батіг уже сьогодні, пряник - у світлому майбутньому. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Відповідно до російського законодавства в "ДНР" запроваджено обмеження на перебування в громадських місцях вночі, військову цензуру, особливий режим сполучення із сусідніми регіонами, а також заборонено мітинги, збори, демонстрації, ходи,...
Всі статті