Російський газ знову почав надходити до Чехії

Деякі трейдери почали імпортувати російський газ до Чехії з жовтня. Про це заявив міністр промисловості та торгівлі Чехії Юзеф Сікел, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Novinky.

За його словами, на частку російського газу припало 79,6 млн куб. м від загального обсягу поставок із січня до кінця жовтня цього року, тобто 1,2%. Інформація про конкретних імпортерів є предметом комерційної таємниці.

Дані з перевантажувальної станції в Ланжхоті (Південно-Моравський край) також свідчать про те, що російський газ почав надходити до Чехії.

"З початку жовтня газ на цій прикордонній станції надходить уже не з Чехії до Словаччини, як раніше, а зі Словаччини до Чехії. І це в обсязі до 100 гігават-годин на добу", - заявив Лукаш Кованда, головний економіст Trinity Bank.

За його словами, наразі до 40% газу, імпортованого до Чехії, надходить із росії.

Згідно з більш ранньою інформацією Міністерства, російський газ перестав надходити в Чехію на початку цього року. Держава замінила його газом із Норвегії та СПГ із Нідерландів і Бельгії. У попередні роки частка російського газу становила близько 97%.

"Нам необхідно розглянути питання про те, чи запроваджувати обмежувальні заходи на національному рівні, чи продовжувати координувати наш підхід у межах усього ЄС", - заявив Сікел.

Як повідомлялося, країни G7 і ЄС хочуть розширити заборону на імпорт російського газу. 

Нагадаємо, за оцінками Міжнародного енергетичного агентства росія на десятиліття втрачає вплив на газовому ринку.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті