Російського генерала Суровікіна звільнили із СІЗО відразу після смерті Пригожина - NYT

Колишнього заступника командувача угруповання російських військ в Україні Сергія Суровікіна, який зник після заколоту Євгена Пригожина, звільнили після смерті глави ПВК "Вагнер". Про це пише The New York Times, - повідомляє 5 вересня DW.

NYT з посиланням на двох чиновників США і неназване джерело, близьке до міноборони росії. Тим самим видання підтвердило інформацію російської журналістки Ксенії Собчак, яка раніше опублікувала фотографію генерала разом із дружиною.

За словами російського співрозмовника NYT, який надав інформацію на умовах анонімності, Суровікін зберіг своє генеральське звання і формально залишається на військовій службі, проте кар'єрних перспектив у нього більше немає. За даними цього ж джерела, генерал армії Суровікін був звільнений через кілька днів після смерті засновника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина в авіакатастрофі. Зі свого боку американські офіційні особи зазначили, що залишається незрозумілим, чи зберігаються якісь обмеження, зокрема, на пересування Суровікіна, після його звільнення.

Нагадаємо, що генерал Сергій Суровікін командував угрупованням російських військ в Україні з жовтня 2022 року до січня 2023-го, потім став заступником командувача, поступившись посадою начальнику генштабу РФ Валерію Герасимову. Американські офіційні особи вважають, що про повстання Пригожина він дізнався ще до його початку. Вони не змогли уточнити, чи існують зараз якісь обмеження на пересування Суровікіна або інші санкції, накладені російською владою.

На публіці він не з'являвся з моменту заколоту Пригожина наприкінці червня. У ніч, коли ПВК "Вагнер" ішов на Москву, генерал опублікував відео із закликом відступити і підкоритися наказам верховного головнокомандувача.

Статті

Донбас
10.12.2023
20:18

Як бойовик "ДНР" умовив Путіна брати участь у виборах президента. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу демонстрували свою причетність до найважливішої, на їхню думку, справи - висунення нинішнього російського диктатора кандидатом у президенти. Місцеві пропагандисти радісно повідомляли, що так званий спікер...
Світ
09.12.2023
17:06

“Кращі шанси України на перехоплення ініціативи на полі бою навесні 2025 року, якщо вона протримається наступного року”. Огляд західних медіа

Пов’язані з Росією пропагандисти ввели в оману американських знаменитостей, заплативши їм за короткі відеокліпи, які потім використали для дискредитації президента Володимира Зеленського.
Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Всі статті