Російські хакери зламали український сайт й спробували поширити фейки про злам системи ситуаційної обізнаності Delta

Російські окупанти намагались поширити фейки про злам системи ситуаційної обізнаності Delta на другу річницю повномасштабного вторгнення, зламавши український сайт NV. Про це повідомили "Детектор медіа" й Міноборони України в Телеграм 26 лютого.  

"Команда безпеки Міноборони виявила дискредитаційну новину щодо цього на сайті NV. Ми оперативно помітили фейк і звернулись до редакції NV. Виявилось, що їхній сайт було зламано", - пише Міноборони. 

Уточнюється, що новину було видалено.

"Редакція NV повідомила, що 24 лютого в роботу сайту видання втрутилися хакери. Вони розмістили новину, до якої редакція не має жодного стосунку", - пише "Детектор медіа".

За словами головної редакторка сайту NV Юлії МакГаффі, зранку чергова випускова редакторка новин помітила в топі сайту новину, яку ніхто з редакції не публікував. У ній йшлося про те, що російські хакери нібито "відстежували переміщення громадян України, зокрема співробітників силових відомств". Цей матеріал автоматично з’явився і в Телеграм-каналі NV.

"Хакери зайшли в адмінку через акаунт одного з перекладачів, під іменем якого ця вигадана новина й стояла. Зараз ми вирішили цю проблему і будемо вводити додаткові заходи безпеки, щоб такого більше не траплялося", - цитує "Детектор медіа" головну редакторку сайту.

За її словами, "...тут нема нічого дивного, бо війна в кіберпросторі не зупиняється, постійно відбувається низка різних типів кібернападів, DDoS-атак". 

"Це ж (злам доступу до акаунту одного з адміністраторів сайту. - "ОстроВ") - досить нехарактерна історія. Ми бачимо тенденцію, коли великі українські медіа стають об'єктами хакерських атак. Зокрема, минулого тижня зловмисники зламали акаунт "Української правди" в Х та опублікували від їхнього імені абсолютно неадекватну інформацію. Однак з цим можна боротися", - зазначила також МакГаффі.

Система ситуаційної обізнаності Delta – це онлайн-система, яка в режимі реального часу дає інформацію про тактичну та оперативну ситуацію на полі бою.

Раніше повідомлялось, що російські хакери 18 лютого здійснили атаку на низку українських медіа: Держспецзв'язку надав контакти для допомоги.

Статті

Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Луганськ
11.04.2024
10:39

Життя стає інакшим. Луганський щоденник

Кордони особистості закінчуються на сім'ї, все що ширше – держава, і там ти собі вже не належиш: маєш бути, як усі, отже – ніким.
Світ
10.04.2024
09:04

"Для захисту залишається мало що, крім молитви". Огляд західних медіа

"Якби це залежало від мене, я б перестріляла цих виродків... і стерла б Бєлгород з лиця землі"". "Гострі слова Тимохіної вражають, адже вона народилася в Росії і більшість її родичів досі живуть там, – зазначили у британському виданні.
Всі статті