Російське вантажне судно “Спарта IV”, яке може вести військове обладнання з Сирії, перетнуло Босфор - ЗМІ

Під час перетину Босфору було зафіксовано російське вантажне судно “Спарта IV”, яке могло перевозити техніку та боєприпаси з Сирії. Про це повідомляє видання NavalNews, - пише "Мілітарний".

Фото “Спарта IV” опублікував турецький дослідник Yörük Işık. Зазначається, що корабель пройшов Босфор в темний час доби.

Підкреслюють, що пересування Босфором для військових кораблів закрите, але росія використовує вантажні та допоміжні судна.

Naval News стверджують, що знайшли докази того, що “Спарта IV”, перевозить військову техніку та/або інші військові припаси. Очікується, що корабель розвантажиться в Новоросійську.

“Спарта IV” – це один з чотирьох кораблів ТОВ «СК «Південь», російської судноплавної компанії, яка займається транспортуванням військової техніки. Після вторгнення в Україну компанія та судно потрапили під санкції уряду США.

Раніше повідомляли, що цей корабель з гуманітарною допомогою прибув до Тартуса в Сирії після землетрусу. Допомога перевозилася в транспортних контейнерах на палубі. А згодом “Спарта IV” завантажили на російській військово-морській базі в Тартусі. До процесу були залучені військова техніка, також було відкрито великі трюми корабля.

Коли корабель пропливав через Босфор, його заявлена ​​осадка становила 6,2 метра, що свідчить про великий вантаж. Транспортні контейнери були розміщені на палубі, але що в них або в трюмі, не видно.

Перед входом у Босфор корабель супроводжував російський корвет ВМФ росії проєкту 20380 “Стерегущий“. Така підтримка може підтверджувати, що перевозять чутливий вантаж.

Зазначають, що “Спарта IV” - це корабель, пов’язаний з тим, який перевозив з Сирії російські ракети С-300 в серпні минулого року. Той корабель “Спарта II” також вирушив з Тартуса в Сирії та прибув до Новоросійська.

Також підкреслюють, що раніше “Спарта IV” була помічена під час ймовірного перевезення зброї до Новоросійська.

Статті

Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Всі статті