Російське вантажне судно “Спарта IV”, яке може вести військове обладнання з Сирії, перетнуло Босфор - ЗМІ

Під час перетину Босфору було зафіксовано російське вантажне судно “Спарта IV”, яке могло перевозити техніку та боєприпаси з Сирії. Про це повідомляє видання NavalNews, - пише "Мілітарний".

Фото “Спарта IV” опублікував турецький дослідник Yörük Işık. Зазначається, що корабель пройшов Босфор в темний час доби.

Підкреслюють, що пересування Босфором для військових кораблів закрите, але росія використовує вантажні та допоміжні судна.

Naval News стверджують, що знайшли докази того, що “Спарта IV”, перевозить військову техніку та/або інші військові припаси. Очікується, що корабель розвантажиться в Новоросійську.

“Спарта IV” – це один з чотирьох кораблів ТОВ «СК «Південь», російської судноплавної компанії, яка займається транспортуванням військової техніки. Після вторгнення в Україну компанія та судно потрапили під санкції уряду США.

Раніше повідомляли, що цей корабель з гуманітарною допомогою прибув до Тартуса в Сирії після землетрусу. Допомога перевозилася в транспортних контейнерах на палубі. А згодом “Спарта IV” завантажили на російській військово-морській базі в Тартусі. До процесу були залучені військова техніка, також було відкрито великі трюми корабля.

Коли корабель пропливав через Босфор, його заявлена ​​осадка становила 6,2 метра, що свідчить про великий вантаж. Транспортні контейнери були розміщені на палубі, але що в них або в трюмі, не видно.

Перед входом у Босфор корабель супроводжував російський корвет ВМФ росії проєкту 20380 “Стерегущий“. Така підтримка може підтверджувати, що перевозять чутливий вантаж.

Зазначають, що “Спарта IV” - це корабель, пов’язаний з тим, який перевозив з Сирії російські ракети С-300 в серпні минулого року. Той корабель “Спарта II” також вирушив з Тартуса в Сирії та прибув до Новоросійська.

Також підкреслюють, що раніше “Спарта IV” була помічена під час ймовірного перевезення зброї до Новоросійська.

Статті

Світ
02.06.2023
14:09

"Не маючи широкої мережі агентів у тилу ворога, українська розвідка звернулася до несподіваних форм вербування". Західні медіа про Україну

“ФСБ зробить будь-що, щоб не дати цим дітям повернутися. Наразі вони можуть бути свідками на процесі проти Путіна у Міжнародному кримінальному суді, – сказав Кулеба The Times. – Вони допитували цю групу із 13 матерів 14 годин. Це було настільки...
Країна
01.06.2023
16:02

Атомне заміщення: Росія йде за своїм кораблем

Усі енергоблоки українських атомних електростанцій (АЕС) з 2024 р. запрацюють на американському ядерному паливі (ЯП). Для української атомної енергетики це не лише перехід на вищі технології, а й широкі можливості нового розвитку. Втім, одне дуже...
Країна
31.05.2023
14:57

Російський паспорт в окупації: вимушений крок, щоб вижити

Можна скільки завгодно говорити про те, що без російського паспорта ми не могли звернутися за меддопомогою чи влаштуватися на роботу, але я хочу акцентувати на іншому : у якийсь момент його наявність стала умовою, щоб тут залишатися. У мене питання...
Всі статті