Російська загроза: Польща і країни Балтії мають намір вийти з конвенції про заборону протипіхотних мін

Зазначені країни мотивують це значно збільшеною військовою загрозою для країн-членів НАТО, які межують з Росією і Білоруссю, після вторгнення РФ в Україну, повідомляє Телеграм-канал «DW Главное» з посиланням на AFP.

«Наші країни готові і можуть вдатися до будь-яких необхідних заходів для захисту нашої безпеки», - йдеться у спільній заяві міністрів оборони чотирьох держав.

Конвенція про заборону протипіхотних мін була підписана 160 державами в 1997 році. Росія конвенції не підписала.

У разі виходу з конвенції Латвія, Литва, Естонія і Польща знову зможуть виробляти, розміщувати, зберігати і передавати наземні міни. Вихід із конвенції має бути схвалений парламентами.

Раніше в грудні Фінляндія також заявила, що розглядає можливість виходу з конвенції у зв'язку із застосуванням РФ протипіхотних мін в Україні.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті