Країни Євросоюзу попередньо погодили умови торговельної угоди з Україною

"Проти виступили лише Словаччина та Угорщина. Процедури мають бути завершені на початку наступного тижня. До документа внесено гарантії, які мають захистити ринки країн ЄС від надмірного припливу продовольства з України", - повідомляє "Польське радіо" 9 жовтня.

"Деякі положення були посилені на вимогу країн із розвиненим сільським господарством, зокрема Польщі, які побоювалися напливу дешевих українських продуктів. В угоді передбачено «запобіжні заходи»: якщо проблеми на ринку через надмірний імпорт з України виникнуть хоча б в одній країні (а не в кількох, як зазвичай у торговельних угодах), буде автоматично застосовано механізм обмежень", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Україна також повинна до 2028 року привести своє сільськогосподарське виробництво у відповідність до стандартів ЄС, зокрема у сфері добробуту тварин і використання пестицидів.

"Якщо цього не буде зроблено, доступ української продукції до ринку ЄС буде обмежений", - вказується у повідомленні.

Як повідомлялося, ЄС готується розпочати технічну роботу щодо вступу до союзу України та Молдови.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
09.10.2025
13:07

«Букет Молдавії»… Молдавські вибори як прообраз майбутніх виборів в Україні

Геополітичне протистояння ЄС-Росія, яке було суттю  парламентських виборів в Молдові, закінчилося не лише перемогою Санду та Євросоюзу, а й подальшою поляризацією молдавського суспільства на тлі поглиблення внутрішніх проблем.
Світ
08.10.2025
18:20

«Не виключено, що нам доведеться виводити з енергозабезпечення атомні електростанції». Російські ЗМІ про Україну

...Ракета «Томагавк» вже давно не наводить жаху: життя показало, що ці ракети точно не сильніші, а може, і слабші за наявні у Росії озброєння, включаючи системи перехоплення ракет. Ми і зараз станемо збивати «Томагавки», якщо вони полетять до нас».
Країна
07.10.2025
14:56

Базова соціальна допомога: як запрацювала програма на практиці

"Моя думка: залишить те, що маєте, не спішіть. Ті хто вже оформив через Дію, ось такі великі виплати, почали скаржитися, що сума в три рази менша прийшла. Бо в Дії так пише, але ПФУ все одно перераховує".
Всі статті