Російська "ядерка" у космосі. У Конгресі США заявили про "серйозну загрозу національній безпеці"

Очільник постійного комітету з розвідки Палати представників Конгресу США республіканець Майк Тернер заявив, що комітет надав усім членам Конгресу інформацію про "серйозну загрозу національній безпеці". Про це йдеться у його заяві, повідомляє "Громадське"

"Я прошу президента Байдена розсекретити всю інформацію, що стосується цієї загрози, щоб Конгрес, адміністрація та наші союзники могли відкрито обговорити дії, необхідні для відповіді на цю загрозу", — наголосив Тернер. 

CNN з посиланням на джерела, ознайомлені з даними розвідки, пише, що цю інформацію співрозмовники схарактеризували як "дуже чутливу". Зазначається, що це стосується «російського потенціалу, про який нещодавно стало відомо". 

Згодом спікер Палати представників Майк Джонсон пізніше наголосив, що "немає приводу для тривоги".

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван, коментуючи заяву Тернера, розповів, що раніше він домовився про зустріч з лідерами Конгресу, ознайомлених з питаннями розвідки. Тож він "трохи здивований" тим, що заява Тернера зʼявилася сьогодні. 

Посадовець не підтвердив і не спростував слова конгресмена.

Між тим американські ЗМІ пишуть, що "загроза національній безпеці США" стосується того, що РФ хоче вивести ядерну зброю в космос. Про це, зокрема, повідомляє ABC News

Як зазначає ЗМІ, йдеться про можливе використання росіянами "ядерки" проти супутників. Американські законодавці вважають, що проблема серйозна, але не повинна викликати негайної тривоги.

Нагадаємо, за повідомленням Reuters, путін через посередників не раз пропонував США заморозити війну, але в Штатах відмовилися обговорювати це без Києва. 

Статті

Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Всі статті