Reuters: Путін через посередників не раз пропонував США заморозити війну, але в Штатах відмовилися обговорювати це без Києва

Російський диктатор Путін у 2023 році в приватному порядку через посередників - зокрема партнерів Москви на Близькому Сході - посилав США сигнали про те, що він готовий обговорювати припинення вогню в Україні. Про це пише Reuters із посиланням на три джерела в Росії, які знайомі з ходом переговорів, - повідомляє "Дождь".

Путін, зокрема, пропонував заморозити конфлікт за умови збереження за Росією окупованих територій. За даними джерел, сигнали Путіна були передані до Вашингтона, де зустрілися вищі офіційні особи США, серед яких радник Білого дому з нацбезпеки Джейк Салліван, директор ЦРУ Білл Бернс і держсекретар США Ентоні Блінкен.

Одне з джерел сказало Reuters, що в підсумку "переговори з американцями ні до чого не привели". Інше пояснило, що США - так само через посередників - передали Москві, що не обговорюватимуть це питання без участі Києва. Третій співрозмовник додав, що США не хотіли чинити тиск на Україну.

На думку одного зі співрозмовників агентства, США, ймовірно, не повірили російському президенту:

"Американці не вірили, що Путін був щирий, пропонуючи припинення вогню, але він був і є - він готовий обговорювати це питання. При цьому однаковою мірою Путін готовий битися стільки, скільки буде потрібно - і Росія може боротися стільки часу, скільки буде потрібно", - сказало російське джерело.

Як повідомлялося, запасів військової техніки у Росії ще приблизно на три роки ведення війни.

Статті

Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Країна
20.04.2024
10:00

Хмари на горизонті, або Чому у бізнесу "псується настрій"?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) за січень-лютий зріс на 3,6%, за даними Мінекономіки. Не варто забувати, що у січні 2023 р. зафіксовано падіння на 32%, у лютому – на 26%. Тобто, були дуже погані показники. Зараз - зростання.
Всі статті