Російська влада залучала на підприємство зі складання дронів в Єлабузі неповнолітніх студентів за $400 на місяць

У Татарстані в коледжі "Алабуга Політех" до складання іранських безпілотників залучають студентів, зокрема неповнолітніх. Про це повідомили видання "Протокол", "Медуза", а також журналісти проєкту "РЗВРТ" Антон Рубін і Дар'я Литвишко в інтерв'ю "Настоящему Времени".

"До складання дронів залучають навіть неповнолітніх, які пішли в коледж після дев'ятого класу. Учні в середньому отримують 30-40 тисяч рублів на місяць ($400), але працювати доводиться по кілька днів без сну і майже без їжі", - пише "Настоящее Время".

"На нас вийшов співробітник "Алабуги". Ми не будемо говорити точніше, не будемо звужувати ці рамки, тому що нам важливо залишити його в безпеці і зробити так, щоб була можливість ще випустити пару розслідувань. Самі студенти не виходили на журналістів. Але після цього ми їм писали, і були такі, які захотіли з нами поговорити, зокрема тому, що їх не влаштовували умови роботи. Тут я хочу зауважити: їх не влаштовувало не те, що вони виробляють, а саме умови роботи. ...12 годин роботи - це неприпустимо для неповнолітніх дітей за трудовим законодавством Російської Федерації. Крім того, дійсно, в "Алабузі" є великі проблеми і з харчуванням. Це особлива економічна зона, вона велика, доїхати до Єлабуги складно, купити собі їжу складно", - каже Дар'я Литвишко.

На запитання про те, чи розуміють студенти та їхні батьки, що це виробництво дронів може бути небезпечним, Литвишко відповіла: "Про свою безпеку вони не замислюються. Вони, звичайно, розуміють, що це безпілотник, що це для військових дій. Але в них досить низьке розуміння взагалі ситуації". 

Як зазначає "Медуза", внаслідок атаки ГУР 2 квітня було пошкоджено будівлю хостелу в "Алабузі". 13 осіб постраждали. 

"Судячи з фото і відео з наслідками атаки, пошкоджень зазнав комплекс із восьми хостелів, побудованих для учнів коледжу "Алабуга Політех", - пише "Медуза". 

Зазначається, що пошкоджений гуртожиток розташований за 300-400 метрів від цеху зі складання іранських дронів-камікадзе, якими РФ атакує Україну. Саме до складання цих безпілотників залучають студентів політехнічного коледжу. 

Раніше повідомлялося, що ГУР і СБУ за допомогою БПЛА вразили установку первинної переробки нафти в Нижньокамську, у Єлабузі мішенню був завод, де складають "Шахеди".

Статті

Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Всі статті