РФ використовує ракети-приманки для виснаження української ППО - ISW

Росія використовувала ракети-приманки вранці 8 грудня для виснаження протиповітряної оборони України, однак агресор не досяг поставленої мети. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

"Використання ракет-приманок стало причиною того, що російські ракети не змогли успішно вразити жодної цілі в Києві і були збиті ППО. Блогер поскаржився, що через обмежену кількість бомбардувальників Ту-95 і Ту-160 російським військам "практично неможливо" запустити достатню кількість ракет-приманок Х-55, щоб перевантажити українську ППО", - йдеться в повідомленні.

У звіті зазначається, що один із російських військових блогерів 9 грудня повідомив про використання російськими військами крилатих ракет Х-55, дуже схожих на модернізований варіант ракети Х-101. Метою підміни ракет було введення в оману і виснаження української протиповітряної оборони.

Аналітики також зазначають, що раніше росіяни використовували ракети Х-55 разом із іншими варіантами ракет і безпілотників як неправдиві цілі або "приманки" для перевантаження української ППО і провокування нестачі запасів високоточних ракет.

Як повідомлялося, Сили ППО зранку 8 грудня знищили 14 із 19 російських ракет. 

Статті

Країна
18.04.2024
09:14

Закон про посилення мобілізації: основні положення

"Це було дуже несподівано. Поки що ми на всіх ефірах і в соцмережах розповідали, що це закон про справедливість, про демобілізацію, головну норму просто вирішили прибрати. Кажуть, що це був чіткий ультиматум від Генерального штабу. У приватних...
Країна
17.04.2024
10:00

Формування збройних сил та мобілізація в Україні. Як це було в минулому

Битва ж за Україну була виграна значною мірою завдяки перемозі більшовиків на ідеологічному та інформаційному фронтах. Саме це, вкупі з мобілізаційними можливостями Червоної Армії, неперевершеною жорстокістю до противника, здатність йти до перемоги...
Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Всі статті