РФ використовує ракети-приманки для виснаження української ППО - ISW

Росія використовувала ракети-приманки вранці 8 грудня для виснаження протиповітряної оборони України, однак агресор не досяг поставленої мети. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

"Використання ракет-приманок стало причиною того, що російські ракети не змогли успішно вразити жодної цілі в Києві і були збиті ППО. Блогер поскаржився, що через обмежену кількість бомбардувальників Ту-95 і Ту-160 російським військам "практично неможливо" запустити достатню кількість ракет-приманок Х-55, щоб перевантажити українську ППО", - йдеться в повідомленні.

У звіті зазначається, що один із російських військових блогерів 9 грудня повідомив про використання російськими військами крилатих ракет Х-55, дуже схожих на модернізований варіант ракети Х-101. Метою підміни ракет було введення в оману і виснаження української протиповітряної оборони.

Аналітики також зазначають, що раніше росіяни використовували ракети Х-55 разом із іншими варіантами ракет і безпілотників як неправдиві цілі або "приманки" для перевантаження української ППО і провокування нестачі запасів високоточних ракет.

Як повідомлялося, Сили ППО зранку 8 грудня знищили 14 із 19 російських ракет. 

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті