РФ спробує провести псевдореферендум в Україні найближчими тижнями - Держдеп

Псевдореферендуми на тимчасово окупованих територіях України росіяни намагатимуться організувати вже найближчими тижнями. Про це 30 серпня під час брифінгу заявив представник Держдепу Ведант Патель, повідомляє CNN.

"Підготовку фіктивних референдумів веде перший заступник глави адміністрації президента росії Сергій Кирієнко", - заявив чиновник.

За словами Пателя, Кирієнко відповідає за нагляд за окупованими росією територіями. Зазначається, що РФ має намір провести "референдуми" в окупованих районах Херсонської, Запорізької, Донецької, Луганської та Харківської областей.

Також представник Держдепу зазначив, що дані псевдореферендуми можуть відбутися найближчими тижнями. Причому в США впевнені, що росія маніпулюватиме результатами цих фальшивих голосувань.

Патель нагадав, що лише 3% українців кажуть, що хотіли б, щоб Україна була членом Євразійського митного союзу, який очолює росія.

"У рамках фіктивних референдумів росія, безсумнівно, використовуватиме кампанії пропаганди та дезінформації, фальсифікуватиме явку виборців і перебільшуватиме відсоток тих, хто нібито проголосував за приєднання до росії", - додав чиновник.

Нагадаємо, раніше з'явилася інформація, що росіяни можуть замінити формат референдуму на окупованих територіях на опитування.

Статті

Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Країна
26.05.2023
12:30

Дерусифікація української металургії: залишився останній крок

Є всі підстави вважати, що за тодішньою експансією державного капіталу з Росії в українську металургію стояли не просто російські громадяни з товстими гаманцями, а особисто російський диктатор. Зрозуміло, акції "Запоріжсталі" формально належать не...
Донецьк
25.05.2023
14:00

Спокуса грошима. Донецький щоденник

Настала черга бігти за російськими паспортами довірливим пенсіонерам, які отримують мінімалку. Вишикувалися вони стрункими рядами в " міграційні ", а представники служб масової дезінформації тут як тут - знімають "правдиві" сюжети про те, скільки...
Всі статті