РФ отримує підсанкційні технології та обладнання через Марокко і Туреччину - The New York Times

Підсанкційне телекомунікаційне обладнання, а також технології та мікрочіпи, необхідні для стеження і створення систем озброєння, постачають до росії морським шляхом через Марокко і Туреччину. Про це йдеться в розслідуванні The New York Times, що ґрунтується на витоках електронної пошти російських чиновників і торгових документів, - повідомляє Телеграм-канал "Настоящее время".

Згідно з витоком даних, Марокко і Туреччина отримували товари з глобальних центрів виробництва технологій, а після завантажували їх на інші кораблі, які вирушали в росію. Зокрема, у марокканському порту Танджер-Мед для відправки в росію перевантажують товари від Cisco, HP, Juniper, Ericsson і Nokia.

"З огляду на довгостроковий характер співпраці з американським партнером, обсяг поставок може скласти близько $10 млн на рік", - описується потенціал співпраці в одному з листів.

Керівництво Танджер-Мед при цьому стверджує, що не знало про постачання в РФ.

Отримане через Марокко і Туреччину підстанційне обладнання продається в росії в таких інтернет-магазинах як Nag, OCS Distribution, 3Logic Distribution і 4Telecom, пишуть NYT. Останній, згідно з розслідуванням, із лютого 2022 року закупив за такою схемою зі США та Китаю високотехнологічних товарів на суму приблизно $250 млн.

Отримане через посередників обладнання використовують, зокрема, російські спецслужби, стверджує видання. Згідно зі звітами російської телекомунікаційної компанії Convex, в офісі ФСБ у Єкатеринбурзі обладнання Cisco встановлено поруч із маршрутизаторами Juniper. Купила його Convex на сайті Nag.

Як повідомлялося, ЄС погодив 12-й пакет санкцій проти РФ.

Статті

Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Країна
16.05.2024
14:18

Від ідей до конкретних проектів: війні не вдалося зупинити бізнес Дніпропетровщини

Прифронтова Дніпропетровська область увійшла в трійку лідерів серед регіонів за кількістю нових бізнесів. Упродовж першого кварталу 2024 року в області відкрито майже 7 тисяч ФОПів. Водночас, за чотири місяці регіон має економічні втрати: тут...
Всі статті