РФ блокує інформацію про удари по Криму, щоб не сіяти паніку - ISW

Кремль став більш чутливим до суперечок, що розгоряються у російському інформпросторі щодо повідомлень про невдачі в тимчасово окупованому Криму та на фронті в Україні, намагаючись стримати паніку. Таких висновків дійшли аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Подібна картина в інформаційному просторі росії ще більше виявила недоліки у співтоваристві "військкорів", вважають експерти.

Так, російський провоєнний блогер різко звинуватив інших відомих так званих військкорів, які критикували поведінку РФ у війні 2 серпня, у тому, що вони "імбецили", які підтримують "провокаційні публікації" та "шалену критику" міноборони РФ.

Причиною таких жорстких висловлювань стала публікація блогерами зображень, що показують наслідки нещодавніх ударів ЗСУ під окупованим Севастополем та на мосту Чонгар у Криму, які, на думку деяких джерел, можуть "безвідповідально сіяти паніку".

Сумнозвісний проросійський блогер, який підтримує Кремль, додатково звинуватив одного з критично налаштованих "військкорів" у крадіжці краудсорсингових зборів, призначених для російських сил.

В Інституті вивчення війни зазначають, що обидві ці конкретні критичні статті привернули значну увагу інших провоєнних російських коментаторів, багато з яких підтримали критичні канали, які зазнали атак за повідомлення про удари по Криму.

Один "військкор" заявив, що вся проблема полягає в публікації фото ймовірних українських ударів по об'єктах в окупованому Криму, при цьому наголосив, що оригінальні зображення взяті з українських каналів Telegram.

Інший відомий російський блогер заявив, що суперечка про розміщення зображень наслідків ударів у Криму стала настільки напруженою, що привернула увагу кримського управління ФСБ і так званого голови кримської окупаційної адміністрації Сергія Аксьонова, ймовірно, тому, що ці структури зацікавлені у запобіганні паніки на півострові.

Суперечка навколо цих двох "військкорів", поряд із супутніми звинуваченнями, свідчить про те, що питання про удари по Криму є "явно невралгічною точкою у воєнному російському інформаційному просторі", йдеться у звіті.

Аналітики ISW нагадали, що раніше, після очевидного удару ЗСУ по мосту Чонгар 29 липня, переважна більшість російських блогерів зберігала мовчання, а кілька обраних каналів просто репостили зображення завданих збитків у наступні дні.

За оцінкою експертів, відсутність дискусії серед "військкорів" після ударів по Чонгарському мосту свідчить, що Кремль, можливо, офіційно наказав блогерам мовчати про кримські удари. Що ще раз підтверджує попередню оцінку ISW та підкреслює той факт, що висвітлення подій на півострові створило значну напруженість у російському інформаційному просторі.

"Російська влада, у тому числі кримська окупаційна адміністрація, кровно зацікавлена в обмеженні поширення інформації про удари та їх наслідки для російської логістики через окупований півострів через побоювання, що ця інформація викличе паніку серед населення і поставить під сумнів здатність РФ для ефективного захисту своєї окупованої території", - зазначається у публікації.

Як повідомлялося, Кремль намагається представити контрнаступ України як провальну операцію. 

Статті

Країна
29.02.2024
16:51

Легалізація медичного канабісу в Україні: ключові положення

Використання конопель допускається у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві (виготовленні) наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування у медичній практиці....
Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Всі статті