РФ активізувала дискредитацію України на Близькому Сході - ГУР

РФ активізувала дезінформаційну кампанію проти нашої держави на Близькому Сході.Про це повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР) у Телеграм.

Як повідомляється, завдання чергової гібридної операції Кремля полягає в тому, щоб виправдати загарбницьку війну; дискредитувати Україну та держави Заходу; нав'язати неприйнятні умови переговорів; поліпшити власне становище в регіоні; домогтися зменшення економічного й політичного тиску, якого Москва зазнає через агресію та вчинення воєнних злочинів.

"Для досягнення зазначених цілей росія посилено використовує свою агентурну мережу, засоби пропаганди та дипломатичні представництва. Так, працівники російського посольства в Єгипті отримали вказівки з кремля провести низку зустрічей під дипломатичним прикриттям для поширення дезінформації про війну та здійснення вербувальних заходів", - розповіли в ГУР.

Також у рамках операції росіяни розсилають до посольств інших держав у Каїрі пропагандистські матеріали, у яких виправдовують ведення війни проти України. Йдеться, зокрема, про два папірці під назвами: "О роли Запада в конфликте в Украины" та "О ситуации вокруг Украины".

У зазначених матеріалах представлено путінську версію історії України з моменту краху Радянського Союзу, а терористичну агресивну Росію подано як жертву.

Ключова ідея, яку просуває Кремль на Близькому Сході, - безальтернативність нав'язаного ним сценарію завершення війни.

"Він включає позбавлення України військової допомоги з боку Заходу, припинення бойових дій Силами безпеки і оборони нашої держави, збереження москвою контролю над окупованими українськими територіями та інші нісенітниці на кшталт "вічного позаблокового статусу", "денацифікації" і "демілітаризації", - зазначили в розвідці.

Як повідомлялося, окупанти готують масштабну медійну операцію з дискредитації роботи ДБР. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
31.07.2025
18:09

“Зробити щось хороше з чогось поганого”. Західні медіа про Україну

Кожен, хто вперше приїжджає в Україну, помічає розрив між лінією фронту і більшістю повсякденного життя далі від неї.
Світ
30.07.2025
10:00

«Зеленський може змусити нас на непропорційно жорстку відповідь». Російські ЗМІ про Україну

У підсумку Зеленський зміцнив вертикаль влади, а західні партнери на першому етапі «з'їли» атаку на свої інтереси, але це, мабуть, тільки попередня реакція.
Донецьк
29.07.2025
11:16

Вижити без води: як окупанти довели Донецьк до гуманітарної катастрофи

За чотири години треба встигнути набрати запаси на три дні, наповнити всі можливі ємності, вимитися, попрати одяг і ще залишити воду для туалету. Мешканці називають це знущанням, бо вода нерідко буває відсутня або зникає через годину після запуску.
Всі статті