Результат парламентських виборів у Нідерландах є "неприємною новиною" для України - ЗМІ

У Нідерландах відбулися дострокові парламентські вибори 22 листопада, вони завершилися тріумфом ультраправої опозиції після 13 років правління уряду на чолі з Марком Рютте. Про це повідомили ЗМІ.

"У той час, як Рютте усіляко допомагав Україні, переможець виборів займає різку антиукраїнську позицію й проти надання допомоги Києву. Згідно з попередніми даними, ультраправа "Партія свободи" Герта Вілдерса отримала майже 24% голосів виборців. Вона матиме 37 зі 150 голосів в нижній палаті парламенту. Це найкращий результат в історії політичної сили, яка побудувала імідж на боротьбі з міграцією, впливом ісламських організацій та наголосі на соціальних проблемах", - пише BBC.

Зазначається, що результат виборів у Нідерландах деякі оглядачі вже називають "політичним землетрусом", який матиме вплив на всю Європу, а також "дуже неприємною новиною для України".

Герт Вілдерс виступає проти членства України в НАТО та ЄС. До повномасштабного вторгнення він виступав проти санкцій щодо росії, а 24 лютого 2022 року хоч і засудив російське вторгнення, але відзначив, що "Захід зробив величезну помилку", коли не оголосив про неможливість вступу України до НАТО.

Вілдерс доклався у 2016 році до того, щоб через референдум Нідерланди на певний час заблокували Угоду про Асоціацію з Україною.

Крім того, Вілдерс є політичним соратником прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Підкреслюється, що з початку повномасштабної війни Нідерланди перетворилися в одного з найбільших безпекових партнерів України. Загалом країна, за даними Кільського інституту міжнародної економіки, надала Україні майже 2,5 млрд євро воєнної допомоги і 1 млрд фінансової. І ще 2 млрд доларів воєнної допомоги чинний уряд Нідерландів на чолі з Марком Рютте пообіцяв Україні на наступний рік.

"Якщо партія Вілдерса увійде або очолить урядову коаліцію, це погіршить умови для надання допомоги Україні", - пише BBC.

Раніше повідомлялось, що уряд Нідерландів виділяє додаткові 2 мільярди євро на військову допомогу Україні у 2024 році

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті