Резніков: Україна є східним щитом Європи і НАТО

Міністр оборони України Олексій Резніков вважає, що Україна за рівнем свого озброєння вже відповідає стандартам країни НАТО. Про це він заявив в інтерв'ю естонському агентству ERR.

Відповідаючи на запитання щодо військової підтримки України, Резніков заявив, що у цій війні Україна бореться за європейські цінності, тому європейські країни могли б швидше запустити виробництво боєприпасів.

"Я впевнений, що у Заходу є ресурси. У них є промисловість. Їм потрібно запустити виробництво. Вони повинні наказати своїй промисловості почати виробництво боєприпасів, тому що це дуже важливо для війни. Ми боремося за європейські цінності. Ми є східним щитом Європи і НАТО. Ми де-факто вже є країною НАТО, тому що велика частина нашої амуніції та зброї з країн НАТО. Зросла здатність до співпраці з країнами НАТО. Я сподіваюся, що найближчим часом буде рішення країн НАТО запросити нас до НАТО", - розповів Резніков.

Він також зазначив, що Україна просить західних партнерів надати більш сучасні літакі, аніж Міг-29.

"Літаки МіГ-29 посилюють українські Повітряні сили, але ми все ще намагаємося переконати наших партнерів, що нам потрібні сучасні авіаційні платформи. Будь то Falcon або Gripen або будь-який інший тип літака. МіГ-29 має дальність видимості лише 60 кілометрів із своїми РЛС, дальність стрільби лише 30 кілометрів. Наприклад, сучасні російські літаки, такі винищувачі, як Су-35, мають радіус видимості понад 200 кілометрів і дальність стрільби понад 100 кілометрів. Тому нам потрібні сучасні винищувачі, щоб Україна стала частиною наших систем ППО. Тому ми зберігаємо оптимізм і намагаємося говорити з нашими партнерами про те, що навчання пілотів потрібно починати вже зараз, тому що це потребує часу. Так само час було витрачено на артилерійські системи та реактивні системи залпового вогню, танки та системи ППО, такі як NASAMS, Patriot та інші, - заявив Резніков.

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті