Республіканці і демократи пропонують альтернативний законопроєкт про допомогу Україні. У нього є шанси

Республіканці і демократи в Конгресі США розробили спільний альтернативний законопроєкт щодо військової допомоги Україні, - повідомляє The Wall Street Journal.

Законопроєкт включає також заходи щодо міграції, в залежність від яких республіканці поставили успіх спроб Білого дому виділити Україні $60 млрд доларів, а також військову допомогу Ізраїлю і переозброєння самих США.

Законопроєкт включає компроміси з обох сторін. Зокрема, з загальної суми допомоги Україні виключили $7,8 млрд на поповнення державного бюджету, бо цей пункт викликає найбільше незадоволення у противників допомоги Україні, тож наразі йдеться про $47 млрд військової допомоги. Також до альтернативного законопроєкту не включили можливість позик і грантів для України, Ізраїлю і Тайваню на закупівлю американського війсьеового обладнання.

Парламент США складається з двох палат, де в одній, Сенаті, більшість належить демократам, а в іншій, Палаті представників, – республіканцям. Нещодавно Сенат схвалив законопроєкт про виділення Україні $60 млрд, але спікер Палати представників, республіканець Майк Джонсон, своєю чергою, відмовляється навіть виносити його на голосування.

Американські медіа повідомляли, що причина такої позиції – побоювання гніву з боку Дональда Трампа, який має зараз рішучий вплив на партію як імовірний переможець президентських виборів у листопаді цього року і який висловлюється категорично проти надання будь-якої допомоги Україні. Вважається, що сам Джонсон не є противником підтримки України, як і низка республіканців у Палаті представників, але позитивне голосування за законопроєкт може коштувати йому посади: дещо подібне сталося у 2023 році з попередником Джонсона Кевіном Маккарті.

У The Wall Street Journal припустили, що альтернативний законопроєкт не влаштує деяких демократів, але його, імовірно, підтримають дві третини республіканців. До того ж представники обох партій наразі збирають підписи під петицією, якою вони могли б змусити Джонсона винести на голосування той законопроєкт, який вже схвалив Сенат. Для цього потрібно зібрати мінімум 218 підписів: більше половини у Палаті представників, яка складається з 453 учасників з правом голосу.

“Відступ України від міста Авдіївки свідчить про те, що Київ повільно втрачає територію, і не виключає російського військового прориву, поки Палата затягує справу. Між тим, вбивство опозиційного політика Алєксєя Навального в арктичному гулазі є нагадуванням про жорстоку суть режиму Володимира Путіна”, – написали у The Wall Street Journal.

Статті

Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Луганськ
11.04.2024
10:39

Життя стає інакшим. Луганський щоденник

Кордони особистості закінчуються на сім'ї, все що ширше – держава, і там ти собі вже не належиш: маєш бути, як усі, отже – ніким.
Всі статті