Рашисти відкривають на Луганщині "консультаційні пункти", щоб перекладати документи українців російською мовою – ОВА

З метою прискорення примусової паспортизації окупаційна влада відкриває на Луганщині з квітня "консультаційні пункти", щоб перекладати документи мешканців, зокрема, дітей російською мовою. Про це повідомила Луганська ОВА у своєму Телеграм-каналі 31 березня.

"Окупаційна влада вирішує завдання сьогодення, – сказано в повідомленні. – До прикладу, паспортизувати якомога більше людей до так званих "перших виборів". Зокрема, в Алчевську, Кадіївці та у населених пунктах поблизу цих міст консультаційні пункти з перекладу документів з української мови, що необхідно для отримання паспорту РФ, із квітня відкриють у всіх школах без винятку".

Як підкреслюється в повідомленні, про рівень підготовки та оснащення цих пунктів говорить той факт, що при зверненні необхідно мати при собі 10 аркушів білого паперу формату А4.

На новоокупованих територіях Луганської області, зокрема, в північних районах, у школах та дитячих садках рашисти ще на початку вересня минулого року змушували батьків заповнювати анкети на дітей, окремо зазначаючи, як треба правильно писати ім’я, по батькові та прізвище дитини саме російською мовою (див. фото). Про це повідомляє джерело "ОстроВа" – мешканка Старобільського району.

"До них тоді не доходило, що в нас в принципі немає документів російською мовою, ми – інша держава і в нас інша державна мова", – каже вона.

Раніше повідомлялось, що окупанти збирають дані про населення через шкільні анкети: аж до номера групи дитсадка братів та сестер.

Статті

Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Донецьк
25.04.2024
10:45

Діяти та жити цікаво: Як молодь з Мирнограда розвиває громаду біля лінії фронту

Наразі у Донецькій області масові заходи заборонені, але люди потребують якоїсь розради. Творчі проекти об’єднали талановиту молодь та створили терапевтичний ефект для мешканців громади, заповнили культурну порожнечу.
Всі статті