Рашисти відкривають на Луганщині "консультаційні пункти", щоб перекладати документи українців російською мовою – ОВА

З метою прискорення примусової паспортизації окупаційна влада відкриває на Луганщині з квітня "консультаційні пункти", щоб перекладати документи мешканців, зокрема, дітей російською мовою. Про це повідомила Луганська ОВА у своєму Телеграм-каналі 31 березня.

"Окупаційна влада вирішує завдання сьогодення, – сказано в повідомленні. – До прикладу, паспортизувати якомога більше людей до так званих "перших виборів". Зокрема, в Алчевську, Кадіївці та у населених пунктах поблизу цих міст консультаційні пункти з перекладу документів з української мови, що необхідно для отримання паспорту РФ, із квітня відкриють у всіх школах без винятку".

Як підкреслюється в повідомленні, про рівень підготовки та оснащення цих пунктів говорить той факт, що при зверненні необхідно мати при собі 10 аркушів білого паперу формату А4.

На новоокупованих територіях Луганської області, зокрема, в північних районах, у школах та дитячих садках рашисти ще на початку вересня минулого року змушували батьків заповнювати анкети на дітей, окремо зазначаючи, як треба правильно писати ім’я, по батькові та прізвище дитини саме російською мовою (див. фото). Про це повідомляє джерело "ОстроВа" – мешканка Старобільського району.

"До них тоді не доходило, що в нас в принципі немає документів російською мовою, ми – інша держава і в нас інша державна мова", – каже вона.

Раніше повідомлялось, що окупанти збирають дані про населення через шкільні анкети: аж до номера групи дитсадка братів та сестер.

Статті

Світ
06.06.2023
13:42

«Бєлгородська область стала новим Донбасом». Російські ЗМІ про Україну

«Можливо, це пов'язано з тим, що ситуацію в ДНР курирують одні федеральні структури, за судову систему відповідають інші, а Держдума і Рада Федерації перебувають у взаємодії з третіми. І, судячи з усього, всім цим кураторам разом було ніяк не...
Країна
05.06.2023
13:17

«Мамо, забери мене!».  Історії двох дівчат-підлітків з Херсонщини, яких матері змогли повернути з росії після незаконного вивезення

Депортація окупантами українських дітей до росії має дуже різні форми. Це й організоване вивезення дітей-сиріт, яких там швиденько «прилаштовують» у нові «сім’ї», і поїздки під приводом оздоровлення чи відпочинку, і виїзд через залякування...
Донбас
04.06.2023
21:24

Виявляється, у нас є той, про кого не можна говорити. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Ми зобов'язані оголосити в Республіці конкурс на найкращий ескіз пам'ятника бійцям ПВК "Вагнер". І цей пам'ятник має бути встановлений у центрі Артемівська. Бійці "Вагнера" - це героїчно сміливі люди, які "виколупували" ворога з кожного метра землі...
Всі статті