Рада ЄС надасть додаткові кошти для навчання українських військових

Рада ЄС ухвалила рішення про виділення додаткових коштів на навчання українських військовий у рамках тренувальної місії Євросоюзу. Про це йдеться на офіційному сайті відомства, - повідомляє "Радіо Свобода".

Відомо, що підтримка надаватиметься через Європейський фонд миру (EPF). Фінансування зросте на 194 млн євро до загальної суми 255 млн євро.

«Мета сьогоднішнього рішення – продовжити підтримувати розбудову спроможностей Збройних сил України місією EUMAM, ґрунтуючись на потребах України та беручи до уваги зростаючі масштаби і складність програми навчання», – йдеться в повідомленні Ради Європи.

«Щойно держави-члени домовилися про збільшення додаткового фінансування підтримки навчальної місії для України, яка є однією з найуспішніших місій, яку ми здійснили. Це близько на 200 мільйонів євро більше з урахуванням зростаючого масштабу та складності навчальних заходів цієї місії, яка вже навчила 34 тисяч солдатів до цього часу. Це найбільший навчальний «провайдер» для України», – розповів високий представник ЄС Жозеп Боррель.

Крім того, Боррель назвав військову допомогу Україні від ЄС «важливим внеском в обороноспроможність країни, але ми повинні робити більше і швидше».

Нагадаємо, що з серпня 2023 року українська сторона попросила розширити місію не лише на військовослужбовців, але й на окремі підрозділи Нацгвардії, Нацполіції, ДПСУ та Служби безпеки України.

Статті

Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Луганськ
11.04.2024
10:39

Життя стає інакшим. Луганський щоденник

Кордони особистості закінчуються на сім'ї, все що ширше – держава, і там ти собі вже не належиш: маєш бути, як усі, отже – ніким.
Всі статті