Рада прийняла закон щодо посилення самостійності САП. Железняк заявив, що "правки Лозового" скасовані дуже частково

Верховна Рада в цілому прийняла закон, яким вдосконалюється процедура конкурсного відбору прокурорів та керівництва та передбачаються нові механізми дисциплінарного контролю та зовнішнього аудиту САП. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у своєму телеграм-каналі 8 грудня.

"Незалежність САП прийнята в цілому. За - 298", - зазначив нардеп.

Законом вдосконалюється процедура конкурсного відбору прокурорів та керівництва. САП виокремлюється в окремий орган зі структури Офісу Генерального прокурора. Передбачаються нові механізми дисциплінарного контролю та зовнішнього аудиту САП.

Скасовуються поправки щодо терміну розслідування до вручення підозри. На період воєнного стану було встановлено термін 30 місяців для розслідування до вручення підозри, тепер ці обмеження скасовано і розслідування може тривати безтерміново.

Ярослав Железняк  зауважив, що в законопроекті тільки дуже частково скасовані деякі норми по "правкам Лозового".

"Прийняття законопроекту є однією з основних вимог МВФ та ЄС, а також послів G7. Правда, позиція останніх по правкам Лозового була проігнорована", - зазначив нардеп.

Як повідомлялось раніше, Рада підтримала збільшення кількості складу НАБУ.

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті