Питання про F-16: Салліван прокоментував можливість передачі Україні винищувачів

Передача Україні винищувачів F-16 не стоїть у пріоритеті, але це питання буде обговорюватися в майбутньому. Про це заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван в ефірі ABC News, - передає УНН.

Радник американського лідера зазначає, що на кожному етапі війни Україна повинна отримувати всю найнеобхіднішу зброю.

Зокрема, на початку повномасштабного вторгнення це були протитанкові ракетні комплекси Javelin і переносні зенітні ракетні комплекси Stinger.

На другому етапі Україні надали артилерію для стримування наступу окупантів на сході країни.

"На даному етапі критично важливим елементом є здатність до наземного маневрування. А це означає танки, бронетранспортери, бойові машини піхоти. Тому президент і зазначає, що сфокусований на цих можливостях. А питання про F-16 - це питання на майбутнє", - додав Салліван.

Відповідаючи на запитання про те, чи можуть США в майбутньому схвалити постачання таких винищувачів в Україну, Салліван заявив, що не може виходити за рамки сказаного президентом. Нагадаэмо, що президент США Джо Байден заявив, що “поки що” виключає можливість відправки новітніх американських винищувачів F-16 Україні.

Також заступник голови комітету парламенту з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв заявив, що “авіаційне лобі” Києва в США “активно запрацювало” і зараз є домовленість спільно працювати над передачею країні винищувачів F-16.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті