ПВО та повітряний щит: Зеленський назвав лідерам G7 нагальні потреби України

Україна потребує не лише установок ППО та ракет для них, а й фінансування повітряного щита. Про це 11 жовтня на нараді G7 заявив Володимир Зеленський.

"Важливо, щоб ми мали достатньо ракет до наданих систем ППО та ПРО. Завтра на "Рамштайні" я хотів би, щоб наші міністри оборони обговорили це. Пане президент Франції, пане прем'єр Італії, ми дуже очікуємо на постачання систем SAMP-T. Якщо це можливо, вони потрібні вже в найближчі місяці", - заявив президент України.

Своєю чергою з проханням про допомогу у створенні повітряного щита для України Зеленський звернувся до президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн, президента Європейської Ради Шарля Мішеля, прем'єр-міністра Великобританії Ліз Трасс, Канади Джастіна Трюдо та Японії Фуміо Кісіди.

"Пані прем'єр Трасс, пан прем'єр Трюдо, пан прем'єр Кісіда, пан президент Мішель та шановна Урсула, я прошу вас посилити спільні зусилля, щоб допомогти фінансово створити повітряний щит для України", - додав глава держави.

Нагадаємо, що під час наради G7 Зеленський також запропонував розмістити спостерігачів на кордоні з Білоруссю.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна Донбас
04.12.2025
11:41

«Військові зроблять те, що їм накажуть» - офіцер-донеччанин про «виведення військ з Донбасу» та проблеми ЗСУ

Якщо, не дай Боже, так станеться, то це буде максимальною дурістю, яка тільки може бути. Я не вірю, що таке може статися. Вивести звідси військових – це добровільно відмовитись від своєї території.
Країна Світ
03.12.2025
10:00

Бути українцем в РФ… Чи зацікавлена наша держава у підтримці етнічних українців в країні-агресорці?

Вона просить, щоб Україна включила його до відповідних списків. Принаймні, це дасть йому надію, а російські тюремники будуть знати, що він в полі зору офіційних органів України та міжнародних структур.
Світ
02.12.2025
11:13

“Для Зеленського кожен день виживання буде відчуватися як перемога”. Західні медіа про Україну

“Нічого про права людини, гуманітарне право, міжнародне право чи принципи. Це створює нову європейську “архітектуру безпеки”, повну дірок”
Всі статті